Česká spořitelna – Accolade cycling team, sezona 2022

31.3.2022

Na tiskové konferenci tým představil jezdce na letošní sezonu 2022. Ta se nemění, zůstává olympijský vítěz z Londýna Jaroslav Kulhavý pro kterého by mělo jít o poslední závodní sezónu, dále Matouš Ulman, Tomáš Višňovský a Marek Rauchfuss. Manažerem týmu nadále setrvává bývalý olympionik Radim Kořínek.

Sportovní program odstartoval za tým již v únoru Marek Rauchfuss stříbrnou medailí na zimním mistrovství světa v triatlonu. Zlato mu uteklo pouze o kousek. „Na kole a v běhu to bylo dobré, byl jsem na prvních pozicích a nahnal jsem náskok, ztrátu jsme vždy měl v poslední disciplíně, tedy v běžeckém lyžování, kdy mě zejména skvělou technikou předčil vítězný Franco Pesavento z Itálie. Celý formát závodu byl netradiční, disciplíny jsme vystřídali 6x, takže při druhé výměně jsem ani nevyměnil běžecké boty za tretry,“ řekl k závodu Marek.

Tým následně pokračoval do Španělska na Agagon Bike Race, kde Jaroslav Kulhavý a Marek Rauchfuss zářili. Nečekaně se jezdec týmu Matouš Ulman podíval díky zranění Petra Vakoče i na Cape Epic, a to ve smíšeném týmu s Kristiánem Hynkem. „Bylo to na poslední chvíli, jen co jsme dojeli do Španělska na závod, volal Kristián, že nemá parťáka. Dali jsme narychlo dohromady přijatelnou variantu. Jsme každý z jiného týmu, na jiném kole, tak jsme vymysleli název týmu podle bydliště (Černošice) a startovali v dresu, kterým jsme chtěli alespoň symbolicky vyjádřit podporu Ukrajině,“ dodal Matyáš Ulman.

V hledáčku týmu je na nevyšších příčkách plánu na letošek mistrovství Evropy na ranči Malevil a mistrovství světa v Dánsku. Profilově by malevilská trať měla sedět Tomáši Višňovskému, který zde tradičně dojíždí na pódiových pozicích: „Letos je to určitě můj hlavní cíl, trať mi vyhovuje, bude to velká výzva. Stejně tak ale i světový šampionát, kde bych po dvou letech rád dojel.“

Trať v Dánsku by zase podle dosavadních informací měla vyhovovat Jaroslavu Kulhavému, který se zároveň tímto závodem pravděpodobně rozloučí s profesionální kariérou. Oficiální konec kariéry oznámil 30. března s tím, že do budoucna nevylučuje, že se nějakých závodů zúčastní, ale nebude již pokračovat v profesionální dráze. „Po 26 sezónách bych rád věnoval čas i jiným aktivitám, určitě na kole nesedím naposledy, jeden, dva závody za rok si možná objedu. Dost možná se zaměřím i na nějaké cyklistické speciality. Určitě ale nebudu už v plném tréninkovém zápřahu, závodil jsem od 11 let, už je čas se posunout,“ řekl ke konci kariéry J. Kulhavý.

Za generálního partnera týmu, Českou spořitelnu, zdůraznil Radomil Štumpa, že podporovat tým již 29 let je světový unikát, u kterého ale rádi zůstanou. „Pro nás je to srdcovka, kluci jsou skvělá parta, je nám ctí být u konce kariéry Jardy, se kterým jsme v jeho vrcholných dobách nebyli, ale o to více si vážíme nyní toho, že s ním kariéru zakončíme. Náš program Sportujeme se Spořkou je pro nás klíčový, zaměřujeme se na podporu pohybu, zdraví a imunity a máme paralelně jedenáct různých projektů. Dnešní covidová doba tento trend ještě zdůraznila a jsme rádi, že se nám jej daří propojovat od školek po profesionální cyklisty a atlety.“

(tz)

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu