Češi ovládli UCI etapový závod horských kol 4 Islands v Chorvatsku

16.4.2018

Adel a Kaněra ovládli prestižní etapový závod horských kol v Chorvatsku

Mali Lošinj – Češi Filip Adel a Michal Kaněra zvítězili minulý týden na etapovém závodě dvojic 4 Islands. Letos byl závod zařazen pod Mezinárodní cyklistickou unii UCI, takže se v Chorvatsku sešla velmi silná konkurence. Závod měl celkem 4 etapy, kdy každá vedla na jiném chorvatském ostrově. Závodníci otestovali svá horská kola a fyzickou i psychickou připravenost na ostrově Krk, Cres, Rab a Lošinj, kde najeli více než 270 km a nastoupali 5 000 výškových metrů. Závodu se zúčastnilo téměř 500 bikerů a bikerek z více než 20 zemí světa.

Vítězové Adel (Superior Suninvent) a Kaněra (Ghost Team) se pro tento závod spojili a vytvořili tým Mitas. Už od první etapy bylo jasné, že bojovat o výhru nebude snadné. Papírovými favority totiž byl tým Kross Racing složený z Poláka Wawaka a Švýcara Gigera. Ti ovládli první etapu, ale Adel s Kaněrou v cíli ztratili pouhou sekundu.

Druhá etapa startující přímo z trajektu, kterým se závodníci dopravili na ostrov Rab, byla od začátku ve znamení deště. Závodníci si proto museli poradit s těžkým terénem plným bahna a kluzkých kamenů. Posledních pár kilometrů do cíle vedlo po zmoklé písčité pláži, kde si cyklisté sáhli na dno. Ani v druhé etapě Mitas team nevystoupal na stupínek nejvyšší, v cíli byl o 10 vteřin rychlejší Slovák Višňovský a Čech Strož.

Na ostrově Cres se jela třetí, 73 kilometrů dlouhá etapa. Do ní nastoupil Adel s Kaněrou už v dresu leaderů závodu. Svou pozici si chtěli udržet a tak se hned od začátku jelo hodně rychle. Kromě závodníků Wawaka a Gigera s týmem Mitas udržel až do cíle tempo tým Texpa Simplon ve složení Matthias z Německa a Rakušan Soukup. Dojezd do cíle vedl úzkými uličkami přímořského městečka Osor, kde si to všech 6 závodníku rozdalo ve spurtu bok po boku. Mitas team opět zopakoval stříbrnou pozici za Kross Racing Teamem.

Poslední, nejkratší etapa vedla na ostrově Lošinj. Na více než 40 kilometrech čekalo na závodníky několik velmi těžkých stoupání následovaných technickými sjezdy. Filip Adel a Michal Kaněra si chtěli celkové vítezství za každou cenu udržet, a tak zbytečně neriskovali defekt nebo pád a jeli na jistotu. Cíl tentokrát závodníky zavedl na přímořskou promenádu. I v této etapě Filip a Michal dojeli druzí, ale to nejdůležitější, celkové prvenství v závodě, udrželi a mohli se tak radovat ze skvělého výsledku.

„Na výhru by nás při pohledu do startovky před závodem asi nikdo moc netipoval. I když jsme od poloviny závodu průběžně vedli, tak do posledních kilometrů nebylo prakticky rozhodnuto. Materiál

nás naštěstí podržel a v celkovém součtu jsme to byli my, kdo byl nejsilnější. Velké díky patří mému týmovému parťákovi Michalovi Kaněrovi. Byly to těžké 4 dny, ale stálo to za to! Stejně velký dík patří týmu a všem partnerům za to, že můžu dělat to, co dělám,“ popsal své pocity po závodě šťastný Filip.

Výsledky závodu Mitas 4 Islands:

1. Mitas team (Filip Adel / Michal Kaněra) – Total Time: 10:14:49

2. Kross Racing Team (Bartłomiej Wawak / Fabian Giger) – Total Time: 10:16:21 (+0:01:31)

3. Team Texpa Simplon (Alberti Matthias / Christoph Soukup) – Total Time: 10:16:42 (+0:01:52)

4. Česká spořitelna Accolade 1(Matouš Ulman / Pavel Boudný) – Total Time: 10:22:58 (+0:08:09)

5. Team Texpa Simplon II (Franz Hofer / Michael Stünzi) – Total Time: 10:26:11 (+0:11:22)

6. Kellys Bikeranch Team (Michal Bubílek / Marek Rauchfuss) – Total Time: 10:27:47 (+0:12:57)

-TZ

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu