Češi na Kypru opět mezi nejlepšími. Cink první, Škarnitzl druhý

3.3.2019

Český reprezentant Ondřej Cink (Kross Racing Team) vyhrál tradiční cross country závod Amathus zařazený do kategorie C1 Mezinárodní cyklistické unie (UCI) v rámci druhé části Cyprus Sunshine Cup 2019.

Druhé místo na Kypru obsadil další český zástupce na startovní listině Jan Škarnitzl (Mitas Mercedes-Benz Praha Trek), který v hodinu a půl dlouhém závodě ztratil na svého krajana necelé dvě sekundy. Na stupních vítězů je doplnil německý reprezentant Georg Egger, jenž měl v cíli ztrátu přes dvě a půl minuty.

Výborný výkon jako Cink se Škarnitzlem v kategorii elite předvedli junioři z týmu Nutrend Specialized Racing, když zvítězil Jan Zatloukal před Tomášem Tlamkou.

Čeští reprezentanti tak navázali na úspěšný minulý víkend, kdy se zúčastnili čtyř etapového závodu Cyprus Sunshine Cup 2019, který vyhrál Jan Škarnitzl. Skvělými výsledky čeští reprezentanti kvalitně přispěli do UCI Rankingu, který je důležitý pro olympijskou kvalifikaci.