iVelo MTB marathon série a 53×11 marathon Cup 2009

28.2.2017

To, že se nic nemění na složení závodů, ale neznamená, že bychom pro vás neměli připravené nějaké novinky.

Novinka č. 1 – divoká karta
Divoká karta je určena pro závod, jenž již byl součástí iVelo Bike Marathon Série a v minulosti byl kvůli klíči „každý rok jeden pryč" vyřazen. Ke standardnímu počtu dvanácti možností měření sil tedy přibude třináctá, pro kterou, jak doufáme, nebude toto číslo smolné. Jen vás ještě chvíli necháme v napětí, která to nakonec bude – dozvíte se to v příštím vydání Vela, tedy s dostatečným předstihem před sezonou. Pro tento nový přírůstek se trochu změní i klíč k počítání celkového pořadí jezdců v rámci série, počítat se bude namísto čtyř nejlepších výsledků o jeden více, tedy pět. Body za jednotlivá umístění se budou i nadále přidělovat dle osvědčeného klíče.

Novinka č. 2 – korunní princ iVelo Bike Marathon Série 2009!
Server www.iVelo.cz dal nejen jméno celé sérii bikových závodů, navíc se stal i jejím centrem – stejně jako loni i letos zde s dostatečným předstihem před prvními závody najdete vše, co potřebujete k jednotlivým závodům: aktuality, propozice, přihlášky, reportáže, fotogalerie a výsledky z posledních ročníků… Připraveno již je jak rozšíření o další potřebné informace, tak o rady a tipy související nejen s tréninkovou přípravou na dlouhé závody, ale také přibude několik možností pro soutěživé nebo pro ty, kdo se chtějí podělit s ostatními o své zážitky či zkušenosti. Prozatím jen ochutnejte, co vše je pro vás připraveno a zanedlouho se stane realitou:
– diskuze a blogy: sami budete moci psát reportáže ze závodů, případně diskutovat o jejich průběhu, ptát se, odpovídat…
– soutěž o korunního prince iVelo.cz série: vedle hlavní soutěže poběží ještě doplňková pro registrované návštěvníky stránek www.iVelo.cz. S jejími pravidly vás včas seznámíme, jisté je už ale například to, že pro nejlepší budou připraveny ceny.
– další výzvy: registrovaní uživatelé webu budou moci využívat tréninkové nástroje umístěné na webu (deník apod.), ptát se trenéra, soutěžit třeba o nejlepší kolo účastníka iVelo.cz série… Se všemi možnostmi vás včas seznámíme ve Velu.

Klíč pro výpočet bodového zisku z jednotlivého závodu
body = ((čas vítěze / čas závodníka) * převýšení * délka závodu)/1000

předběžný kalendář závodů
iVelo Bike Marathon Série 2009

2. 5. Author Šela Marathon
9. 5. X. International MTB Marathon Malevil Cup
16. 5. Silesia Merida bike marathon
30. 5. Author Král Šumavy MTB
27. 6. Apache Jestřebí Hory
4. 7. Česká spořitelna Bikemaraton Drásal
18. 7. Trek MTB maraton Přes 3 vrchy Vysočiny
1. 8. Trek MTB maraton Krakatit Dobříš
8. 8. Galaxy Cyklošvec Maraton
29. 8. Kellys Dubnický maratón
12. 9. Specialized Rallye Sudety
12. 9. GT Zaskar

 

předběžný kalendář závodů 53×11 Marathon Cupu 2009
9. 5.
Kellys Mamut Tour
13. 6. Specialized Sudety Tour
20. 6. Kellys Rampušák
18. 7. Kellys Beskyd Tour
1. 8. Tatry Tour
29. 8. Author Král Šumavy Road

upozornění
Někteří z pořadatelů stále pracují na konečné podobě závodů, proto se může stát, že dojde k dílčím změnám. Z tohoto důvodu doporučujeme sledovat naše stránky www.ivelo.cz, kde budeme o všech případných změnách informovat.

Eda Pinkava
Foto: Martin Raufer

 

Menu