Canyon Torque ve všech průměrech

9.12.2021

Canyon Torque vždy byl univerzální společník na enduro, freeride, bikeparky. Nabídka se nyní značně rozšiřuje, kromě výběru materiálu (karbon, hliník) si můžete vybrat z obou průměrů kol a jejich mixu (mullet), tedy celkem 3 možnosti.

Co se dále změnilo? Snad všechno ohledně rámu, od delšího rámu, přes menší hlavový a větší sedlový úhel po jeho tuhost a možnost do rámu dát bidon. V oku tlumiče je Flip-Chip pro doladění geometrie u karbonového rámu. Rozsah je 0,5° a 8 mm u výšky středu. hliníkové rámy mají napevno geometrii Hi, tedy 64° hlavového úhlu a 78° efektivního sedlového úhlu. Změna se dotkla i hmotnosti, karbonový má 2652 g, hliníkový model zhubnul o 200 g.

Změnila se i kinematika zadní stavby, která je o fous progresivnější a tedy odolnější proti dorazu. Vnitřní vedení kabeláže, pevné osy, univerzální patka od Sramu, držák bidonu, úchyty pro nářadí, G5 komponenty, to vše je nad slunce jasné. Co ale je potřeba dodat jsou vyměnitelné ocelové závitové vložky šroubů, (dvojitě) zatěsněná ložiska, vyměnitelný ISCG úchyt.

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu