Kdo bude vítězem 25. malevil Cupu?

před 3 týdny

Přes 1000 bikerek a bikerů ze 13 zemí bude stát na startu jubilejního 25. ročníku Malevil Cupu, který se letos pojede už v sobotu 1. června, a i letos má status UCI C1 a je součástí populární Marathonman Europe série a nově i MTB Sachsen Cupu. Z Lužických hor si účastníci také mohou odvézt cenné body do rankingu Kola pro život a Gravel series, neboť je Malevil partnerskou akcí seriálu.

Velmi atraktivní bude především souboj na hlavní královské 100km trase, kde se na start postaví i závodníci světové maratonské špičky. Hlavních favoritů je letos hned několik – zcela jistě to budou především úřadující šampion Švýcarska Marc Stutzmann (Canyon Sidi) a obhájce loňského triumfu, Němec Simon Stiebjahn (Singer racing team). Ovšem na vítězství si brousí zuby také vítěz z roku 2015 a 2020 Filip Adel (Superior team), kterému se v Lužických horách daří. Všichni tři skončili minulý víkend na Světovém poháru v maratonu v Novém Městě na Moravě v TOP 10! Kartami bude chtít zamíchat i Martin Stošek (Canyon Sidi).

Závod žen bude mít podobný scénář, protože i mezi dámami jsou zahraniční bikerky. Jednou z hlavních favoritek je loňská vítězka Polka Aleksandra Andrzejewska (Global Orbea MTB Team), která je i mistryní své země. Tu bude nahánět početné pole elitních německých závodnic v čele se Stefanie Walter (Canyon Sidi). V českých barvách se pak budou snažit uspět Aneta Hovorková (D2mont Merida) a Nikol Flašarová (Endorphin Republic).

Trasa 25. ročníku doznala dvou vynucených změn

První změnou je vynechání ikonického průjezdu skrze Českou bránu. V lokalitě započala těžba kůrovcem napadených stromů, které hrozily pádem, takže tímto úsekem se pojede po souběžné široké lesní cestě. Druhá změna platí už jen pro dvě delší trasy po přejezdu hranice do německé části. Trasa nepovede podél silnice na Žitavu pod zříceninou hradu Karlsfried jako v minulých letech. Protože i v tomto úseku proběhla v minulých měsících těžba. Nově bude trasa objíždět Fuchskanzel.

Jednotlivé mapy tras si můžete prohlédnout ZDE.

Pokud byste se ještě do závodu na jakoukoli trasu chtěli přihlásit, je to stále možné on-line na www.malevilcup.cz. Poté v pátek a v sobotu přímo v kanceláři závodu ve Společenském centru v Jablonném v Podještědí.

 

Program pro celou rodinu

Závodní víkend odstartuje pátečním podvečerním programem na Dominikánském náměstí v Jablonném v Podještědí před nádhernou bazilikou sv. Zdislavy a sv. Vavřince, který vyvrcholí večerním koncertem pop-rockové kapely The Apples v 19:45 hodin.

Pořadatelé z Jablonného se drží hesla, že Malevil je pro všechny. Proto je i letos součástí sobotní Cyklojízda jako rodinný výlet po okolí Jablonného s cílem v resortu Malevil. Celý program uzavře dnes již legendární bike party s výbornou rockovou kapelou DÁMI, kterou tvoří i členové pořadatelského týmu.

A pokud nemáte závodní ambice, přesto přijeďte a podpořte všechny bikery, jak na startu v Jablonném, tak na trase i v cíli v resortu Malevil.

Program Malevil Cupu k nahlédnutí ZDE.

Rady a tipy!

Pořadatelé vyzývají, aby si všichni účastníci dávali velký pozor na svá kola i osobní věci. Každoročně podobné akce lákají nenechavé lapky ke krádežím. Policie ČR přislíbila jako každý rok svou součinnost, přesto využijte možnosti střeženého depa.

Máte snad lepší tip na první červnový víkend? Vzhůru do Lužických a Žitavských hor!

(tz)

foto Matyáš Gál

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu