Brett Rheeder vyhrál podruhé Red Bull Rampage

1.11.2022

Již po šestnácté se letos v Utahu konal populární podnik pro nejodvážnější jezdce Red Bull Rampage. A ze šestnáctky nejlepších, kteří se na tuto akci kvalifikovali nebo byli držiteli divokých karet, si nejlépe s výzvou poradil Kanaďan Brett Rheeder. Ten titul získal po tříleté přestávce, při které se potýkal s trably,  mezi kterými nechyběla ani zlomenina stehenní kosti.

Sebevědomě působil již v tréninkových jízdách, a to i přes tvrzení, že si nepřijel pro titul, ale hlavně užít atmosféru této akce. I díky zcela dokonale zvládnuté první polovině závodu absolvované na pláštích Kenda Pinner (tuto značku v Česku distribuují společnosti Cyklošvec a Cyklomax), kde nasbíral skóre 90,66 bodu, bylo očekáváno, jak se k této hozené rukavici postaví konkurence.

Po změně počasí a nebezpečně silnému větru ale bylo celé druhé kolo zrušeno a o vedoucí pozici jej tak nikdo nemohl připravit. Na druhém místě za ním s 86,33 body zůstal Polák Szymon Godzieck, následovaný s 84 body rodákem z kanadského Whistleru Brandonem Semenukem.

(tz)

foto Rampage

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu