Brdy amatérské i Elitní

5.10.2020

Tour de Brdy se jel jako závod Galaxy Stevens série 2020 a Road Cupu na 67 km i Škoda cup – Český pohár pro závodníky elite na 115 km.

Závod Galaxy Stevens série a Roadcup na 67 km vyhrál Michal Kollert /Vipro cycling/ před juniorem Martinem Volfem /Roman Kreuziger Cycling Academy/ a Danielem Hovorkou /Mondraker Racing team/. Mezi ženami zvítězila Jana Milec Jiřincová.

Tour de Brdy Škoda cup – Český pohár závod elite na 115 km vyhrál Maciej Paterski z polského týmu Wibatech před Matějem Zahálkou team Elkov Kasper a Patrykem Stoszem opět z polského týmu Voster ATS . Závod elite dojelo 16 závodníků v limitu 15 minut na vítěze. Náročná trať po lesních cestách a gravel úsecích s převýšením 2000 m prověřila důkladně každého závodníka.

Výsledky mužů elite

1. Paterski (Pol./Wibatech Merx Wroclaw) 3:02:09, 2. Zahálka (Elkov Kasper), 3. Stosz oba +23, 4. Grabisz (oba Pol./Voster Ats Team) +46, 5. Neuman (Elkov Kasper), 6. Stachowiak (Pol./Voster Ats Team), 7. Budzinski (Pol./Wibatech Merx Wroclaw) všichni +53, 8. A. Ťoupalík (Elkov Kasper), 9. Hampl oba +3:00, 10. Procházka (oba TJ Favorit Brno) +3:05.