Blíží se další bikový svátek v Česku: Malevil Cup – ME XCM 2022

1.6.2022

 

O víkendu 18. a 19. června 2022 zaplaví Jablonné v Podještědí a resort Malevil bikeři z celé Evropy. Po 10 letech se tam vrací evropský šampionát v maratonu. Na co a na koho se můžete těšit?

Po nedávném světovém poháru horských kol v Novém Městě na Moravě čeká Česko další velký svátek – mistrovství Evropy v maratonu. To se přesně po deseti letech vrací do Lužických hor, hostitelským závodem je Malevil Cup a jeho 23. ročník.

Celý Malevil Cup bude letos dvoudenní, sobota bude patřit amatérským závodníkům a v neděli pak budeme moci sledovat souboje o evropské tituly v elitních a také masters kategoriích. Očekává se, že vystartuje více než 200 účastníků z 25 zemí.

Včetně těch českých pochopitelně. Ti nastoupí v plné parádě, jako rozcvičku si minulou sobou dali národní šampionát na Dolní Moravě, kde se ve vynikajícím světle ukázal Jaroslav Kulhavý. Sedmatřicetiletá domácí legenda start na Malevilu potvrdila, stejně jako Kristián Hynek, jenž svůj jediný titul mistra Evropy v maratonu vybojoval právě před deseti lety na Malevilu a právě na stejném místě se plánuje rozloučit s kariérou. 

Oficiální zahájení závodního víkendu Mistrovství Evropy a Malevil Cupu se připravuje vůbec poprvé na Dominikánském náměstí v Jablonném v Podještědí pod místní dominantou bazilikou svatého Vavřince a svaté Zdislavy. Součástí slavnostního ceremoniálu bude podvečerní doprovodný program i představení favoritů ME 2022 za jejich účasti. Tomu bude přizpůsoben i výdej startovních čísel, který se nově pro „hobbíky” přesouvá z Malevilu do Společenského centra v Jablonném. „Chceme tak dát všem možnost účasti na zahájení. Pro Lužické hory je evropský šampionát prestižní akce a Jablonné k maratonu odmyslitelně patří. Doprovodný program na víkend dostává finální podobu, vyhraďte si proto svůj čas a přijeďte na celý víkend,” říká ředitel závodu Radek Patrák, jenž se svým pořadatelským týmem připravuje kromě toho závodního programu i bohatý doprovodný.

Už v pátek 17. června od 14:00 hod. totiž bude otevřená registrace a výdej startovních čísel, letos výjimečně umístěné ve společenském centru Jablonné v Podještědí. Závodníci si tak v pátek mohou vyzvednout startovní číslo a zároveň si užít doprovodný program na nedalekém náměstí.

Doprovodný program odstartuje na Dominikánském náměstí v Jablonném v Podještědí už od 16:30 hod. kdy moderátor Martin Hrdinka s hosty – zpěváky muzikálu Mama Mia – celý program zahájí. V rámci něj se představí biketrialová show exmistra světa Martina Šimůnka a Vlasty Kabeláče Čiháčka  taneční skupina Black Shadow dále například mažoretky Dragons group a přesně v 19:00 dojde k oficiálnímu zahájení UEC Mistrovství Evropy XCM 2022.

Moderátor Tomáš Hauptvogel představí největší favority a legendy závodu a potom je naplánovaná autogramiáda. Pozvaní jsou loňští medailisté z ME XCM a další hvězdy maratonu – Andreas Seewald, Samuele Porro, Alban Lakata, Karl Platt, Natalia Fisher, Ramona Forchini, Ariane Lüthi a z Čechů pak Jaroslav Kulhavý, Kristián Hynek, Martin Stošek, Petr Vakoč… 

Vrcholem pátečního doprovodného programu je koncert vynikající kapely The Silver Spoons, plánovaný začátek je 20:15 hod. 

V sobotu 18. června 2022 se na trať vydají amatérští cyklisté, jak tomu bylo v předchozích ročnících. V rámci Malevil Cupu se pojedou osvědčené tratě na 100, 70, 50 a 30 kilometrů všech hobby kategorií, včetně populární kategorie dvojic.

Neděle 19. června pak bude vyhrazena bojům o mistrové tituly v kategorií elite / masters žen a mužů. Kategorie masters je určena všem starším 35 let, kdo vlastní platnou cyklistickou licenci národního svazu. Distance pro tyto kategorie budou vypsány na 100, 90 a 70 km.

Na jubilejním dvacátém mistrovství Evropy v MTB maratonu na své majitele čeká celkem 17 sad medailí.

Na všechny trasy je možné se přihlásit až do neděle 5. 6. 2022, do tohoto data je v ceně startovného ještě jméno na čísle a upomínkové předměty s logem Malevil Cupu. Přihlášky po tomto datu jsou ale i tak možné, dokonce “last minute” dohlášky přímo na místě budou organizátoři akceptovat. Proto neváhejte se registrací.

Podrobné informace naleznete na www.malevilcup.cz

(tz)

foto archiv pořadatele

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu