Bikeranch Team – do druhé dvacítky na kolech Kross

25.1.2019

Dvacetileté výročí stojí za pozornost v každém případě, v případě historie bikového týmu působícího v nejistých domácích podmínkách o to více. Týmu Bikeranch pod vedením Michala Douši se to povedlo, tuto metu oslavil v pražském hotelu Vienna House Diplomat Praha, a při této příležitosti představil i nového sponzora týmu, firmu Kross. Po počátcích spojených s vlastními silami dováženou značkou Fuji, přes Meridu a od roku 2010 slovenský Kellys, došlo ke spolupráci s jedním z evropských lídrů s roční produkcí 350-400 000 kol, firmou se samostatným vývojem karbonových rámů na vlastní lince, firmou, která se od počátku věnuje také podpoře závodníků ve vlastním mezinárodním týmu, jehož členem je nejen polská hvězda Maja Wloszczowska, ale nově i Ondřej Cink. V sezoně 2019 budou sedlat nový karbonový rám s názvem Earth vytvořený dle požadavků na XC a maratony. Dochází i k prodloužení osvědčené spolupráce s Tomášem Stratilem, který se po odchodu z managementu Kellysu věnuje domácímu zastoupení značky Kross.

Se stejným technickým vybavením vstoupí do nové sezony i členové Kross Bikeranch teamu, který s v ní bude opírat o osvědčená jména členů A týmu: Michala Bubílka (mj. vítěze celkového hodnocení Českého poháru XCM v kategorii Elite a nositele ceny Fair Play pro rok 2017 za pomoc soupeři), Marka Rauchfusse, člena užšího reprezentačního výběru, vítěze etapového závodu Trilogy, šestého z Pražských schodů, Michala Vláška, vítěze celkového hodnocení Českého poháru XCM v kategorii Open. Ti spolu se zástupci dalších týmů Bikeranch získali v sezoně 2018 207 pódiových umístění, z nichž 68 bylo vítězných, a účastnili se závodů v deseti zemích Evropy. Posilou týmu pro rok 2019 je Jana Pichlíková, členka užšího reprezentačního výběru, dvojnásobná mistryně ČR v XCM, osmá z mistrovství Evropy v XCM v Itálii, vítězka seriálu Kolo pro život.

Tradiční a chvályhodná je snaha nevěnovat se pouze jezdcům na špičkové úrovni, ale připravovat další členy v závodech nižších kategoriích. I v nich získali členové týmu velké množství úspěchů. Ale nebyl by to Kross Bikeranch team, kdyby nemyslel na juniorský tým a výchovu mladých jezdců. Při společném nástupu se tak na podiu sešlo 25 členů, přičemž nejmladším je šest let. I pro ně je připraven seriál pěti závodů Bikeranch Cup O pohár starosty Prahy 9 pořádaný týmem v pražském parku Višňovka. Díky neúnavným aktivitám Michala Douši se ze zarostlého a léta nekultivovanému prostoru stalo místo, kde si může zazávodit každý v kategorii odpovídající jeho výkonnosti. Zajímavostí otvírající náruč pro nejmladší je nulové startovné pro děti.

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu