„BIKEBEAT“ aneb ALISY Bike Babí Léto již po osmnácté!

12.7.2019

Jedinečný MTB maratón poblíž Liberce, kde zažijete maximum přírody, minimum asfaltu? Milujete závody, které se zapíší pod kůži originálním rukopisem? Chcete si parádně hrábnout, a to třeba společně ve dvojici? Vybrat si z 3 typů tras, zabodovat v jedné z 19 kategorií či seriálu Haven MTB series?  18. ročník ALISY Bike Babí Léto, tentokrát s podtitulem „Bikebeat“, na Vás čeká 17. 8. 2019 na březích jezera Kristýna v Hrádku nad Nisou.

 

ALISY Bike Babí Léto 2019. Autor: Pavel Hobrlant, Foto: Miroslav Chmela.

 

CO NABÍZÍME?

Trasy v délkách 30km („hobby“, př. 632m), 50km („middle way“, př. 1420m) a 80km („hot chilli pepper“, př. 2405m) Vás provedou sudetskou částí Lužických hor a Ještědského hřebenu skrze Skalní divadlo pod Popovou skalou, stoupáním na Buk republiky či hrádeckým pohraničním singltrekem.  V rámci Decathlon dětského Babího léta se proti sobě mladí bikeři postaví na technickém okruhu u jezera. V letošním roce je trasa na 50km a dětský závod opět součástí seriálu Haven MTB series. Trasa na 30 km se stala součástí Českého krosového koloběžkového poháru.

 

Moto „BIKEBEAT“ se stalo ústředním motivem letošního trička. Autor: Pavel Hobrlant.

 

PROČ PRÁVĚ BABÍ LÉTO?

Jedinečnost Babího léta shrnuje ředitelka závodu Petra Cinkánová: „Řadíme se mezi poslední pravé horské maratóny v ČR. Trasy designujeme v souladu s heslem: “Maximum přírody, minimum asfaltu!” Narozdíl od řady jiných závodů jsme zachovali čirou podstatu mountain bikingu tkvící v přírodě samé. Babí léto je maximálně přírodní, extrémně náročný a hlavně naprosto osobní závod. Za naší prací nestojí žádná agentura, megalomanský sponzor, ale rodina a přátelé, jejichž srdce bije pro Babí léto už 18 let.“ Tuto skutečnost odráží ústřední motiv letošního ročníku – „BIKEBEAT“. Tedy paralela na anglické heartbeat, tlukot srdce.

„Na startu se nemačká tisíc lidí, a ani to není naším cílem, jelikož takovým závodům velmi rychle odchází lidskost. Limit pro dospělý závod jsme tak určili na 500 závodníků. Jsme rovněž výborně dostupní po dálnici i cenově přijatelní,“ uzavírá.

 

Závodu dvojic se zúčastnilo 15 týmů. Na fotografii dvojice Ghost Teamu (Vtípilová J., Vtípil R.). Autor M. Chmela.

 

JAKÁ TRASA JE TA VAŠE?

Trasu a kategorii si vybere naprosto každý. Pokud jste biker začátečník nebo se bojíte se, že nemáte letos naježděno, „Hobby“ trasa na 30km je pro Vás ideální volbou. Pakliže se považujete za kvalitního bikera „zlatého středu“ po stránce fyzické i technické, “Middle way” 50km Vás jistě nadchne. Kladete si rádi vysoké výzvy a saháte na dno vlastních sil? Osmdesátka “Hot chilli pepper” je pro Vás jako dělaná…na této nejtradičnější a nejtvrdší trase můžete na vlastní kůži okusit archetyp slova maratón.

 

Dětský závod se koná pod patronátem společnosti Decathlon. Autor: V. Štrupl.

 

KDE NAJDETE PODROBNOSTI?

Veškeré info na webu: http://goodway.cz/cs/titulni-strana/

Aktuality na facebooku: https://www.facebook.com/ALISY-Bike-Bab%C3%AD-L%C3%A9to-1452941841605336/ a instagramu: alisy_bikebabileto

CO NA ZÁVĚR?

Přijeďte si vychutnat magickou pohraniční krajinu, pocítit ducha i tradici Babího léta, zažít lety ověřenou kvalitu a určitě nebudete litovat. Těšíme se na startu!

 

(tz)

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu