Berany míří do Žďárských vrchů

6.8.2018

Gravel bike je skvělý univerzální stroj. Potřebuješ najet kilometry? Po silnici bez problému. Nebaví tě loktovačky s kamióny? Odboč na polňačku. Zhoupnul/a by ses na trailu? Gravel ti nebrání. Berany protáhneš i tam, kam se s bikem nevejdeš.

Po loňské premiéře se gravel biky vrací do Nového Města na Moravě 11-12. srpna. Tentokrát v režii někdejšího Krále české cyklistiky Michala Prokopa a pořadatelů závodů Blinduro a nově také Gravel Blinduro.

Co je Gravel Blinduro?

Závod-nezávod využívá oblíbeného enduro konceptu „Blinduro“, tentokrát pro cyklisty toužící odbočit dle libosti ze silnice na polní cestu nebo do terénu. Gravel grinders. Štěrkoletce. S nohama oholenýma i řádně chlupatýma.

Těsně vedle sebe tu zahlédnete silničáře, cyklokrosaře, maratonce, enduristu a dokonce i sjezdaře. Přiléhavé dresy vedle těch volných, oholené nohy vedle těch opečovávaných maximálně v nemocnici zdravotním personálem po pádu z kola. Vše od aerodynamických sestřihů až po dredy bujaře čouhající zpod přilby. S berany v ruce, se štěrkem mezi zuby, každý sám za sebe, a přesto všichni za jednoho. Ať už je pro vás štěrkolet o cestování, o objevování nových míst, o setkávání se s přáteli, nebo o soupeření loket na loket, mohli jste si užít od každého něco.

Víc než slova vám o akci řekne video:

Jede se na oči, bez znalosti trati. Trať je složená z měřených úseků a transferů v lážo-plážo tempu. Prolog na rozjetí v sobotu večer od 19:00. V neděli od 9:00 se pojede zhruba padesátikilometrový okruh, z toho je asi třetina rychlostních zkoušek po cestách i trailech. Nic těžkého pro závodníka, dost náročné, aby hobík nezapomněl.

Zúčastnit se může každý od 15 let. Startuje se ve skupinách jejichž složení si účastníci sami určí.

Potřebné jen kolo s berany, přilbu a dobrou náladu.

Pořadatelé nabízí možnost půjčit si a vyzkoušet gravel bike při závodu. Stačí se zapsat do pořadníku zájemců: https://goo.gl/forms/oyRP4Rj7rXkZaySk2

Vypsány jsou i MTB kategorie pro bikery a bikerky, které zaujal koncept závodu, ale gravel bike (zatím) nevlastní.

Uzávěrka přihlášek na webu Enduroserie.cz je ve středu 8. srpna v poledne. Přihlásit se lze i na místě.

Michal Prokop zve cyklisty všeho druhu:

„Můžeš se kochat, můžeš klábosit, můžeš do toho šlápnout. Jak kdo chce. Jen v erzetách si to každý dává za své. O výsledky tu moc nejde, natož o nějaký stres. Naopak! Je to víkend s kámoši, na krásném místě a s možností se hecnout v rychlostních zkouškách. Ať je co řešit cestou domů. Naložíš kolo, kámoše nebo rodinku, a strávíš parádní víkend v přírodě. Nebo nech auto doma a doraz rovnou na kole! Neřešíme odlišnosti, tak vytáhněte v červnu gravely, biky či krosky, a přijeďte se vyblbnout.“

Aktuální informace najdete na facebooku [https://www.facebook.com/gravel.blinduro]

Foto: Robin Nevřala

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu