AUTHOR Král Šumavy 2021 se přesouvá na 28.8.2021

14.1.2021

Velmi složité rozhodnutí má za sebou pořadatelský tým klatovského závodu. Dva roky po sobě musíme opustit tradiční termín a přesunout Krále Šumavy na konec léta. Stejně jako mnoho dalších pořadatelů i my jsme řešili zda je naše květnové datum reálné, či není.

Po dlouhé a zodpovědné debatě, podpořené pro správnou míru zdravého rozumu jednou lahví bílého vína, jsme se rozhodli pro termín na konci prázdnin. Doufáme, že v srpnu již bude pořádání venkovních akcí uvolněno a nebude svázáno protiepidemickými pravidly. Navíc termín po mistrovství ČR v XCE a 3 týdny před mistrovstvím ČR v XCM určitě přivede na start do Klatov nejen široké masy amatérských závodníků a závodnic, ale i českou maratónskou špičku mezi muži i ženami. Připraveny budou osvědčené trasy a pořadatelsky vždy skvěle připravená sportovní akce. Těšíme se na Vás 28.8. 2021 na startu 28. ročníku AUTHOR Král Šumavy MTB, memoriál Františka Šraita.

Za pořadatele Radomil Otrusina, Vítězslav Šklebený, Martin Šůs a Ondřej Kašpar

foto Jerry Efeb

1 komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

  1. Lubomir Roub (luklave@***) napsal:

    Dobrý den do Klatov.
    Jsem dlouholetým návštěvníkem vašeho maratonu a zároveň podle vašeho vzoru jedním z hlavních poradatelu Kralovického MTB Spoke maratonu.
    Když jsme se tenkrát před lety rozhodovali zda maraton uděláme zacli jsme hledat nejprve volný termín aby jsme někomu neublížil tím že mu budeme přetahovat účastníky. Vyšel nám jediný volný termín a to poslední srpnovou sobotu a od té doby se tohoto datumu držíme. Nevím zda je to z vaší strany nějaká osobní záležitost nás pomalu likvidovat nebo co to má znamenat ale už asi 2 X jste nám dali road maraton na nás termín a nyní jste to umocnili bike maratonem předloni nám to udělali v Plzni rok před tím ve Stupně a někdy před tím K. Vary. Touhle otázkou se zabivam každý rok a sleduji jak to dělají v ostatních krajích ale bohužel se to děje jen tady a docela dost často. Možná si řeknete že vy jste ti kteří budete kázat kdo a kdy bude dělat závody ale o to je to smutnější jinak už tomu nerozumím. Když plánujete tak snad by vás měl zajímat v první řadě kalendar závodu zda někde v okruhu 100km něco není a pak vymyslet termín?? Nicméně mi to mrzí a byl bych moc rád kdyby jste se ještě pokusili s tím něco udělat.
    Za pořadatelé Bike club Kralovice L. Roub.

Menu