Trať MS v gravelu prověřena – jaká je?

před 3 týdny
S probíhající cyklistickou sezonou se pomalu blíží i její klíčové události. Jednou z nich je MS v gravelu, které se pojede 5.–6. 10. v Belgii. To se sice může zdát docela daleko, nicméně pořadatelé již v březnu odhalili trať. Na ni se právě vypravili ambasadoři Superioru, aby otestovali klíčové úseky a zhodnotili jejich charakter. Toto privilegium získala domácí značka díky tomu, že je letošním bike partnerem akce.

 

Letošní trať největšího gravelového závodu startuje v městě Halle, a končí v Lovani, kolébce cyklistiky. Právě odsud se vyjíždělo i na Mistrovství světa v cyklistice v 2021. Pořadatelé vyzdvihují, že letošní trať MS v gravelu je unikátní tím, že povede přes krásná místa Národního parku Brabantský les. Zde se nachází unikátní rezervace typická otevřenou krajinou a historickými stromořadími. Region je skutečný ráj pro ty, kteří milují gravelové cesty a krátká, ovšem těžká stoupání nebo cesty zařezané do krajiny.

 

 

Pro diváckou atraktivitu

Jak Elite muži, tak Elite ženy pojedou 86 km dlouhý úsek z Halle do Lovaně, aby následně obkroužili jeden, resp. dva okruhy kolem tohoto města. To bude podle pořadatelů nesmírně atraktivní na sledování, jelikož diváci v Lovani uvidí průjezd pelotonu celkem 3x. Šéf trati, Erwin Vervecken dodává: „Trať letošního mistráku je skutečně unikát. Podařilo se nám připravit trasu, která obsahuje minimum asfaltových úseků, je technicky nesmírně náročná, a zároveň divácky atraktivní.“

 

 

 

Superior na obhlídce

Tým složený ze zástupců značky Superior a jezdců: Brama Tankinka, několikanásobného účastníka Tour de France, a Mickaela Crispina, francouzského reprezentanta v cyklokrosu, vyrazil přímo na klíčové úseky trati. „Projeli jsme si pasáže v Brabantském lese a musím říct, že trať je opravdu požitek pro gravelové fajnšmekry. Nedokážu říct, jestli si to budu užívat při závodě, stejně jako při projetí (smích).“ tvrdí s úsměvem Bram. „Cyklokrosové dovednosti se mi budou hodit, trať je plná záludností, poměrně dost velká část se jede po kostkách,“ podotýká Mickael, který úspěšně kombinuje cyklokros a gravelovými závody. Oba dva závodníky pro závod doplní další tovární jezdci, mj. Jaroslav Kulhavý a Filip Adel z Česka, a Arne Janssens, belgický MTB závodník, jezdící za jb Brunex Superior team, který se nedávno právě na gravelové mistrovství kvalifikoval.

 

 

O MS v gravelu: https://gravelchampionshipsflanders.com

O trati: https://www.toerismevlaamsbrabant.be

 

připravil: Martin Kuška

oblast dotazu

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu