ALISY Bike Babí Léto již po 17!

25.6.2018

Jedinečný MTB marathón poblíž Liberce, kde zažijete maximum přírody, minimum asfaltu? Milujete závody, které se zapíší pod kůži originálním rukopisem? Chcete si pořádně hrábnout,  a to třeba společně ve dvojici? Vybrat si z 3 typů tras (30/50/80km), zabodovat v jedné z 19 kategorií či seriálu Haven MTB series? ALISY Bike Babí léto je tu pro Vás! Letos ve znamení osmiček – 18. 8. 2018 a motta „RIDE OR DIE“.

17. ročník marathónu ALISY Bike Babí Léto se uskuteční 18. 8. 2018 opět na březích jezera Kristýna v Hrádku nad Nisou u Liberce. Trasy v délkách 30km („hobby“, převýšení 632m), 50km („middle way“, převýšení 1420m) a 80km („hot chilli pepper“, převýšení 2405m) Vás provedou sudetskou částí Lužických hor a Ještědského hřebenu skrze Skalní divadlo pod Popovou skalou, stoupáním na Buk republiky či hrádeckým pohraničním singltrekem. V rámci Decathlon dětského Babího léta se proti sobě mladí bikeři postaví na technickém okruhu v přilehlém hájku u jezera. V letošním roce je trasa na 50km a dětský závod opět součástí seriálu Haven MTB series. Trasa na 30 km se nově stala součástí Českého krosového koloběžkového poháru.

PROČ K NÁM PŘIJET?

Můžeme Vám nabídnout hned několik důvodů. Řadíme se mezi nejstarší bikové akce a vůbec jeden z posledních pravých horských marathónů v České republice. Naše trasy jsou designovány v souladu s mottem: “Maximum přírody, minimum asfaltu!” Snažíme se zachovat čirou podstatu mountain bikingu tkvící v přírodě samé, v jejím archetypálním propojením s bikerem, kde se rodí ona neopakovatelná atmosféra. K nám si nejezdí “cykloturisti” zabikovat po asfaltu, nýbrž opravdový bikeři, a to do maximální divoké přírody pohraničních Lužických hor. Chybí Vám na „megalomanských“ cyklo závodech osobní přístup? Babí léto založené na sedmnáctileté rodinné tradici si na přímém kontaktu se závodníky přímo zakládá. Vynikáme kvalitou, jsme výborně dostupní po dálnici z Prahy, cenově přijatelní.

JAKÁ TRASA JE TA VAŠE?

Jste biker začátečník? Bojíte se, že nemáte letos naježděno? „Hobby“ trasa na 30km je pro Vás ideální volbou. Považujete se za kvalitního bikera „zlatého středu“ po stránce fyzické i technické? Naše “Middle way” 50km Vás jistě nadchne. A nakonec, kladete si rádi vysoké výzvy a saháte na dno vlastních sil? Osmdesátka “Hot chilli pepper” je pro Vás jako dělaná! Na této nejtradičnější a nejtvrdší trase můžete na vlastní kůži okusit archetyp slova marathón.

CO NA ZÁVĚR?

Přijeďte si vychutnat magikou pohraniční krajinu, pocítit ducha i tradici Babího léta, zažít lety ověřenou kvalitu a určitě nebudete litovat. Těšíme se na startu!

(tz)

foto archiv pořadatele

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu