Skládejte s Velem – Velo 11/2015 a 9. kolo

23.10.2014

Soutěž Skládejte s Velem začíná svůj pátý ročník, stává se tak již soutěží letitou. Za její další existencí, která vám přináší příležitost vyhrávat každý měsíc zajímavé ceny a ve finále pak i cenu nejzajímavější, je váš zájem, vaše chuť hrát. A poznávat, získávat nové znalosti. Dosud každý ročník byl tematický, loni jste například měli za úkol identifikovat známé tváře cyklistické scény. Letos budou témata hned dvě, budou se střídat – jedno se zaměří na známé lokality, druhé na techniku. Připravte se, začínáme!

Abychom nezůstali jen u prostého soutěžení, ale přidali i „vzdělávací“ rozměr, v každém dalším následujícím vydání Vela najdete správnou odpověď s podrobnými informacemi o objektu našeho zájmu. Samozřejmostí jsou ceny pro vylosované autory správných odpovědí. Hlavní, čekající na toho z vás, který dokáže určit minimálně sedm a bude vylosován, je letos set odpružení Fox Racing v ceně 36 000 Kč. Každý měsíc pak můžete vyhrát drobnější ceny: přilby, oblečení, cyklokosmetiku, komponenty… Možná čekají právě na vás, možná bude odpružení Fox už za deset měsíců právě ve vašem pokoji, tak neváhejte!

V TOMTO ČÍSLE CHCEME ZNÁT
CO OVLÁDÁ KOMPONENT NA OBRÁZKU
Odpověď pošlete do uzávěrky kola mailem na adresu skladacka@vpress.cz . Nezapomeňte připojit jméno a telefon, případně vzkaz.
UZÁVĚRKA TOHOTO KOLA JE 15. 11. 2015!

Ceny měsíce

trenažér TACX T2650 Blue Matic
Stabilní ocelový rám trenažéru Tacx T2650 Blue Matic dovolí naplno využít odpor magnetické brzdy s maximální hodnotou 700 wattů. Úroveň zátěže lze regulovat v deseti stupních pomocí páčky s možností umístění na řídítka a zařazeným převodem. Pro uchycení zadního kola slouží rychloupínací mechanizmus, nastavitelná je samozřejmě i pozice přítlačného válečku. Trenažér je využitelný pro silniční kola a 29“ MTB.
Cena: 4590Kč [www.tacx.cz]

přilba CATLIKE WHISPER
Lehká moderní přilba (260 g ve velikosti MD) se spoustou větracích otvorů (38) se může pyšnit řadou technických vychytávek (MPS eVo, Outlast, Dualflow, CES) zaměřených na kvalitní odvětrání, bezpečnost a komfort. Pro rok 2016 se dočkala i atraktivního dvoubarevného provedení a nové ceny.
Cena: 3890 Kč [www.cyklosvec.cz]
 

VIDLICE A TLUMIČ FOX NA MÍRU VAŠEMU FULLU – hlavní cena pro rok 2015


Vidlice Fox F32 F100 CTD QR15 1.5 Taper
zdvih 100 mm
průměr kol 26″, 27,5″ nebo 29″
cena 23 890 Kč
stručný popis povrchová úprava vnitřních nohou Kashima pro minimalizaci tření, tři volitelné stupně útlumu nízkorychlostní komprese CTD (stoupání, trail, sjezd), vnitřní nohy o průměru 32 mm, regulace útlumu odskoku a tlaku vzduchu, pevná 15mm osa, tapered krk, hmotnost 1470 gramů
dodal [http://www.cyklosvec.cz/]

Tlumič Fox Float CTD-ADJ BV Kashima
cena 12 590 Kč stručný popis povrchová úprava vnitřních nohou Kashima pro minimalizaci tření, technologie Boost Valve (pozičně senzitivní ventil regulující úroveň tlumení komprese v závislosti na fázi zdvihu – cílem je rezistence proti pohupování spojená s neomezenou citlivostí), tři volitelné stupně útlumu nízkorychlostní komprese CTD (stoupání, trail, sjezd), regulace útlumu odskoku a tlaku vzduchu. dodal [http://www.cyklosvec.cz/]

SPRÁVNÁ ODPOVĚĎ NA MINULOU OTÁZKU
Manitou 3
Do skládačky jsme v minulém Velu zašifrovali vidlici Manitou 3, jako správná odpověď nám samozřejmě stačila jen značka. „Trojka“ je vyrobena hned z několika dílů a materiálů. Jedním jsou kupříkladu patky z hliníkové slitiny 6061 T6, do nichž jsou vsazeny vnější nohy z tažené slitiny Easton E9 s anodizovanou grafikou, to proti korozi. Vnitřní nohy z tažených trubek z hliníkové slitiny 7075 T6 jsou tvrdě anodizovány a opatřeny teflonovým povrchem pro delší životnost a hladký skluz v horních i dolních pouzdrech. Pružení a tlumení mají na práci elastomery různých tvrdostí, zdvih činí z dnešního pohledu těžko uvěřitelných 51 mm, případně až 63 mm pro sjezd. Můstek je kovaný, to pro větší tuhost. Vidlice byla nabízena se třemi typy krku (25,4 mm, 28,6 mm i 31,8 mm) a ve čtyřech délkách. Kolečka na vrchu nohou slouží k regulaci předpětí elastomerů. Společnost Manitou jako taková se poprvé ukázala v roce 1988, tehdy předvedla celá kola, sic ještě bez známek odpružení, to přišlo až v roce 1990. Vidlice Manitou 3 je počin z roku 2004. Mezi další milníky této americké značky patří rok 2000, kdy představila vzduchem pružící vidlici Mars, rok 2002, kdy vidlice dostaly můstek na opačnou stranu a od té doby se toho drží. Následovala dlouhá léta zvyšování zdvihů, jednokorunkové freeridové vidlice Sherman se zdvihem až 170 mm, jednokorunkové i dvojkorunkové inverzní vidlice Dorado. Právě z tohoto modelu konstruktéři hodně čerpali a to nejlepší z něj užili i u aktuálního Mattocu.

GRATULUJEME VÝHERCŮM Z MINULÉHO KOLA!
set kraťasů a dresu Sweep (cena 2598 Kč za jeden komplet): Pavel Šimůnek a Radek Baslík; přední světlo Force Genius 120LM (cena 799 Kč za jeden kus): Ondřej Benek, Peter Kobrtek a Ivona Štěpánková

PRAVIDLA SOUTĚŽE Soutěž začíná ve Velu 2/2015 a končí ve Velu 12/2015, celkem tedy čítá deset kol. Pro zařazení do slosování o hlavní výhru – set odpružení Fox v hodnotě 36 000 Kč – musíte poznat alespoň sedm objektů. POZOR: pro převzetí hlavní ceny musíte předložit všech deset kontrolních kupónů (pravý spodní roh této dvoustrany). Každý měsíc jsou losovány ceny měsíce, a to ihned po uzávěrce kola. Výherci jsou kontaktováni redakcí, svá jména najdou v dalším vydání Vela. Redakce si vyhrazuje právo na změny

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu