Dejte si s námi „Plzničku“

15.9.2015
<p>V sobotu 19. 9. se opět můžete těšit na pěkný závod s pestrým terénem a zázemím v městském parku. Plzeňská padesátka má za sebou bohatou historii, ale v “novodobé” historii seriálu se pojede teprve potřetí. Během uplynulých dvou ročníků si pod křídly KPŽ opět dokázala získat řadu příznivců jako před lety, kdy byl seriál ještě v plenkách. Svědčí o tom čísla z posledních dvou let – přes 1000 (v roce 2014) a 1300 bikerů a bikerek (2014), kteří se přijeli porovnat své síly s dalšími účastníky na jedné ze tří tratí nebo se postavit na start závodu některé dětské kategorie Junior Trophy.</p>

V letošním roce se západočeská metropole pyšní titulem Evropské hlavní město kultury a v souvislosti s tím pro vás pořadatelé připravili řadu zajímavých benefitů, při čemž mysleli především na rodiny s dětmi. 14. podnik KPŽ se navíc jede pod záštitou radního města Plzně Michala Dvořáka, který je známý tím, že fandí sportu a všemu, co Plzeňany rozhýbe.

Loňské nové zázemí závodu v parku za OC Plaza zůstává i pro ročník 2015. Park nabízí různé možnosti vyžití pro děti i dospělé. Kromě příjemného trávníkového koberce jsou tu prolézačky a houpačky, skate park a minigolf i bikrosové hřiště. V případě teplého počasí mají děti možnost využít osvěžení ve fontáně. Pro děti i dospělé je připravený zajímavý doprovodný program, spousta soutěží a her, vynikající občerstvení a závěrečná tombola.

Ale zpátky ke kolu. V rámci sobotního programu si můžete vybrat ze tří různě dlouhých a různě náročných tras. Hlavní závod (trasa B) měří 55 km (převýšení 959 m), kratší trasa C je dlouhá 35 km (převýšení 695 m) a nejméně náročná je trasa D (Fitness jízda) na 17 km s nizounkým převýšením 255 m. Trasa B startuje v centru Plzně z náměstí Republiky v 11:30, závodníci obou kratších tras C a D vyrazí na trať ze zázemí závodu u OC Plaza v 12:30. Dětské závody Junior Trophy budou probíhat jednotlivě po kategoriích během celého dopoledne v parku zázemí.

Start hlavního závodu je na historickém náměstí přímo pod okny radnice. Jen pár metrů od nervózních bikerů se k nebi vypíná nejvyšší kostelní věž v Čechách. Obě tratě delší tratě (B a C) zavedou závodníky 2× na Krkavec, do nadmořské výšky 501 m, dominantní vrchol s rozhlednou, která byla postavena v r. 1901. Toto místo určitě přiláká i diváky. Kromě toho, že zde uvidí 2× průjezd závodníků, mohou také prozkoumat zmíněnou rozhlednu s ochozem, odkud je pěkný výhled na okolí Plzně i samotné město. Za hezkého počasí jsou vidět nejen plzeňské rybníky, ale i vrcholky Šumavy, Českého lesa, Brd, Doupovských a Krušných hor. Z Krkavce je svižný sjezdík úzkým a dost technicky náročným singletrackem. Určitě si ho každý užije. Pak se pokračuje sjezdem až k Záluží. Po dalších 3 km se tratě opět dělí, kratší trať C čeká další singletrack a dojezd do Ledec k občerstvení. Delší Béčko se vydá přes Horní Břízu (I. občerstvení), dále na Krašovice a Kokořov. V tomto úseku si závodníci zdolávají širší lesní cesty, kde nebude problém předjíždění nebo si odpočinout při pohodové jízdě. Obě tratě se opět setkají v Ledecích, (II. občerstvení). Po osvěžení a nášupu se cyklisté vydají dobýt podruhé Krkavec a bude to tu už trochu bolet. Cíl je v zázemí závodu. Pojede se jak širokými polními a lučními cestami, tak užšími lesními cestičkami. V průjezdech přes obce se pořadatelé snažili minimalizovat silniční úseky.

Pro rodiny s dětmi je připravena 17 kilometrová pohodová Fitness jízda. Je vedena po klidných nenáročných cestách v okolí areálu ZOO a Dinoparku.

Po sobotním závodě jsou v městě piva připraveny další možnosti, jak strávit večer a následující den. Pro závodníky pořadatelé opět přichystali slevy vstupného jak do plzeňské ZOO, tak do Dinoparku. Doporučujeme zajít také do Techmanie, do Plzeňského historického podzemí, prohlédnout si pivovar s ochutnávkou piva nebo navštívit pivovarské muzeum, či Muzeum loutek v Plzni. Možností je dost, tak neváhejte a naplánujte si na víkend Plzeňskou padesátku!

(tz)

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu