Skládejte s Velem 2015 – Velo 9/2015 a 7. kolo

11.8.2014
<p>HRAJTE O SET ODPRUŽENÍ FOX RACING ZA 36 000 Kč A DALŠÍ CENY! PÁTÝ ROČNÍK OBLÍBENÉ SOUTĚŽE POZNÁVÁME MÍSTA A TECHNIKU CYKLISTICKÉ SCÉNY</p>

Soutěž Skládejte s Velem začíná svůj pátý ročník, stává se tak již soutěží letitou. Za její další existencí, která vám přináší příležitost vyhrávat každý měsíc zajímavé ceny a ve finále pak i cenu nejzajímavější, je váš zájem, vaše chuť hrát. A poznávat, získávat nové znalosti. Dosud každý ročník byl tematický, loni jste například měli za úkol identifikovat známé tváře cyklistické scény. Letos budou témata hned dvě, budou se střídat – jedno se zaměří na známé lokality, druhé na techniku. Připravte se, začínáme!

Abychom nezůstali jen u prostého soutěžení, ale přidali i „vzdělávací“ rozměr, v každém dalším následujícím vydání Vela najdete správnou odpověď s podrobnými informacemi o objektu našeho zájmu. Samozřejmostí jsou ceny pro vylosované autory správných odpovědí. Hlavní, čekající na toho z vás, který dokáže určit minimálně sedm a bude vylosován, je letos set odpružení Fox Racing v ceně 36 000 Kč. Každý měsíc pak můžete vyhrát drobnější ceny: přilby, oblečení, cyklokosmetiku, komponenty… Možná čekají právě na vás, možná bude odpružení Fox už za deset měsíců právě ve vašem pokoji, tak neváhejte!

V TOMTO ČÍSLE CHCEME ZNÁT
VÝROBCE BIKU A MODELOVÉ OZNAČENÍ
Odpověď pošlete do uzávěrky kola mailem na adresu skladacka@vpress.cz . Nezapomeňte připojit jméno a telefon, případně vzkaz.
UZÁVĚRKA TOHOTO KOLA JE 18. 9. 2015!

Ceny měsíce

5× set sady světel ONE STONE SET a brašny pod sedlo ONE DRIVE 7.0 M
Sada světel One Stone Set je elegantní sada malých, ale výkonných světel s hliníkovou konstrukcí. Zadní je zřetelně viditelné ze vzdálenosti zhruba 200 metrů. Doba svícení přibližně 100 hodin se odvíjí od počasí a typu baterie. Podsedlová brašna ONE Drive 7.0 M je vyrobená z voděodolného nylonu s PU zátěrem a opatřena zatavenými švy. Výsledkem je 100% ochrana proti vodě (IP 64). Rozměry jsou 13×8,5×6 cm, objem 0,6 l. Nechybí reflexní prvky.
Cena: 299 Kč (1 set světel)/449 Kč (brašna) [www.vivastore.cz]

cyklocomputer CATEYE STRADA SMART
Tenký bezdrátový a beztlačítkový cyklocomputer, který je možno propojit přes Bluetooth s mobilním telefonem. I přes celkově malé rozměry má Strada Smart velký displej, na kterém se zobrazuje devět základních funkcí, nechybí nadmořská výška (při napojení na mobil), a další tři volitelné po doplnění příslušenstvím – tepová frekvence, kadence a výkon. Komfort uživatele zvyšuje indikátor poměřující okamžitou a průměrnou rychlost, nastavitelná celková vzdálenost a dva průměry kola s automatickým rozpoznáním snímače, upozornění na telefonát a mail a otočný držák Flex-Tight. Strada Smart je kompatibilní s operačními systémy iOS a Android. Data je možné stáhnout do aplikací Cateye Atlas, Strava a Training Peaks.
Cena: 2190 Kč (set) [www.cateye.cz]
 

VIDLICE A TLUMIČ FOX NA MÍRU VAŠEMU FULLU – hlavní cena pro rok 2015


Vidlice Fox F32 F100 CTD QR15 1.5 Taper
zdvih 100 mm
průměr kol 26″, 27,5″ nebo 29″
cena 23 890 Kč
stručný popis povrchová úprava vnitřních nohou Kashima pro minimalizaci tření, tři volitelné stupně útlumu nízkorychlostní komprese CTD (stoupání, trail, sjezd), vnitřní nohy o průměru 32 mm, regulace útlumu odskoku a tlaku vzduchu, pevná 15mm osa, tapered krk, hmotnost 1470 gramů
dodal [http://www.cyklosvec.cz/]

Tlumič Fox Float CTD-ADJ BV Kashima
cena 12 590 Kč stručný popis povrchová úprava vnitřních nohou Kashima pro minimalizaci tření, technologie Boost Valve (pozičně senzitivní ventil regulující úroveň tlumení komprese v závislosti na fázi zdvihu – cílem je rezistence proti pohupování spojená s neomezenou citlivostí), tři volitelné stupně útlumu nízkorychlostní komprese CTD (stoupání, trail, sjezd), regulace útlumu odskoku a tlaku vzduchu. dodal [http://www.cyklosvec.cz/]

SPRÁVNÁ ODPOVĚĎ NA MINULOU OTÁZKU
Schwalbe Procore
Systém Schwalbe Procore sází na kombinaci bezdušového pláště s vnitřní užší vložkou s duší. Tato sestava zajišťuje imunitu proti procvaknutí pláště i při nižším použitém tlaku, který přináší lepší jízdní vlastnosti – po instalaci se totiž může vnitřní část nahustit až na tlak 6 barů, čímž je zajištěna ochrana boku vnějšího pláště před nechtěným proražením o hranu ráfku. Vnější plášť je díky tomu následně možné využít s tlakem okolo 0,8 baru a zajistit tím jeho lepší přilnavost k povrchu. Vnitřní část systému zatíží kolo zhruba 200 gramy na každém ráfku, kromě vlastní vložky k ní náleží i speciální ventilky pro huštění vnitřní duše i vlastního pláště, pásky do ráfku, tmel, instalační tekutiny pro snazší usazení a montážní páky. Kity Procore jsou nabízeny v páru pro obě kola a k dostání jsou pro průměry 26“, 27,5“ i 29“. Jedinou podmínkou použití je vnitřní šířka ráfku minimálně 23 mm.

GRATULUJEME VÝHERCŮM Z MINULÉHO KOLA!
triko Fox Racing Pedal Bike Tech Tee (cena 880 Kč/1 kus) – Tomáš Poláček, Martin Konečný, Jiří Krenstetter a Zbyněk Zátopek; sada světlo a blikačka BBB (cena 1090 Kč/1 set) – Zuzana Procházková, Ilona Šteflová, Jakub Prostřední Všem držíme palce do dalších kol!

PRAVIDLA SOUTĚŽE Soutěž začíná ve Velu 2/2015 a končí ve Velu 12/2015, celkem tedy čítá deset kol. Pro zařazení do slosování o hlavní výhru – set odpružení Fox v hodnotě 36 000 Kč – musíte poznat alespoň sedm objektů. POZOR: pro převzetí hlavní ceny musíte předložit všech deset kontrolních kupónů (pravý spodní roh této dvoustrany). Každý měsíc jsou losovány ceny měsíce, a to ihned po uzávěrce kola. Výherci jsou kontaktováni redakcí, svá jména najdou v dalším vydání Vela. Redakce si vyhrazuje právo na změny

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu