V Táboře startuje druhá polovina série Bikeclinic Cup 2015

29.7.2015
<p>Série závodů na horských kolech, Bikeclinic Cup 2015, která odstartovala letos v dubnu, se dostává do druhé poloviny. Po krátké přestávce začíná 2. srpna v táborském areálu Komora a přilehlém lesíku další kolo závodu pro děti od jednoho roku do šestnácti let. Přijďte si s dětmi užít letní pohodu a příjemnou sportovní atmosféru. Vítaní jsou jak ti, co jezdí pravidelně, tak cyklisté začátečníci. Podpořit nás přijde i profesionální cyklista a táborský rodák František Raboň.</p>

Bikeclinic Cup je ojedinělou akcí v České republice, která se zaměřuje výhradně na mladé cyklisty. Trasy, které bikery čekají, jsou rozděleny podle věkových kategorií tak, aby každý měl šanci danou trasu zvládnout. Že si ale děti užijí adrenalin, o tom není pochyb. Jak říká členka organizačního teamu, Hana Součková: „Trasy tvoříme tak, aby byly zajímavé a dali dětem příležitost otestovat si své dovednosti a výdrž. Přitom ale bereme ohled na to, že ne každý jezdí pravidelně a rádi vidíme i ty, kteří k cyklistice teprve hledají cestu. Přitom ten, kdo je zkušený a chce si zajezdit pořádně, určitě k tomu příležitost mít bude.“

V rámci Bikeclinic Cupu se závodí jak o vítěze konkrétních kol, tak o celkového vítěze série, který bude vyhlášen v září v Praze. Účast na všech kolech závodu však není povinná, zúčastnění se celé série závisí čistě na závodnících či jejich rodičích. Závodní víkend je tradičně rozdělen do dvou fází. V sobotu je pro příchozí připraven na trase trénink, při kterém se závodníci seznámí se s terénem. Neděle patří samotným závodům.

Jelikož je ale Bikeclinic Cup hlavně o zábavě a sportovní pohodě, je součástí závodů také zajímavý doprovodný program. V závodním areálu bude jako vždy k naleznutí skákací hrad, trampolíny nebo výtvarný stan. Dětští návštěvníci se můžou těšit také na představení Pohádka sousedská, kterou v neděli po poledni předvede divadelní soubor MIM.

První závodní soutěžního dne je naplánován na 10.00.

Závodníci se mohou přihlašovat od 8.30.

V 12.55 je jako pokaždé vložen závod rodičů, při kterém se role zúčastněných na chvíli obrátí. Součástí programu jsou pravidelné dovednostní soutěže Mr. Quixe, ve kterých účastníci plní zajímavé úkoly v sedle kola. Tato část akce bude probíhat od 10.00 do 11.00 a potom od 15.00 do 16.00. Mimo tyto časy bude trasa přístupná pro trénink.

Organizátoři závodů Bikeclinic Cup upozorňují na změny v rozpise závodů. Po zastávce v Táboře čeká cyklisty další akce 16.8. na pražské Točné, dále 30.8. v Liberci, 13.9. v Plzni a 27.9. v Praze.

Více informací o Bikeclinic Cup 2015 najdete na www.bikeclinic-cup.cz.

(tz)

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu