Kdo spí, nevyhraje – nová výzva Svati Božáka

16.7.2015

Svaťa není mezi ultramaratonskými cyklisty rozhodně žádným nováčkem. Race Around Austria, nejtěžší silniční nonstop závod v Evropě, absolvoval již v roce 2011 a umístil se na 6. místě. Také díky tomuto výsledku se kvalifikoval na vůbec nejdelší závod světa Race Across America (RAAM), který pokořil jako první Čech v historii. Během 4 800 km dlouhé trasy musel bojovat s rozmary počasí, nedostatkem spánku i plným silničním provozem. Vše zvládl i díky podpoře svého týmu, který ho v čele s manželkou Lenkou na ultramaratonských tratích vždy doprovází.

Svaťovi výkony jsou o to obdivuhodnější, že trénuje jako amatér. Své tréninky musí napasovat mezi práci na 12h směnný provoz. Závody typu Race Around Austria jsou finančně velmi náročné, i proto se rozhodl oslovit fanoušky prostřednictvím crowdfundingového portálu Sportstarter.cz. Zde může každý Svaťovi pomoct menším sponzorským příspěvkem a za odměnu získat personalizované odměny, ať už je to jeho kniha „Kdo spí, nevyhraje“, nebo věnování výjezdu na jeden z dvoutisícových vrcholů závodu.

Zakladatel webu Sportstarter Standa Němeček dodává: „Svaťovi výkony jsou neuvěřitelné a má můj nesmírný obdiv. Byl bych rád, kdyby se o sportovcích jako je on dozvědělo co nejvíce fanoušků. Je fajn vidět, že si sportovci dokážou navzájem pomoct i v méně medializovaných odvětvích, kde se s klasickým sponzoringem firem příliš počítat nedá“. Že sportovní crowdfunding v České republice může fungovat dokázala již lednová výzva novomanželů Franckeových, kterým jejich podporovatelé přispěli 73 300 Kč na překonání nejmrazivějšího ultramaratonu světa Yukon Arctic Ultra.

Výzva Svatopluka Božáka: http://www.sportstarter.cz/…svata-bozak/

Video: https://www.youtube.com/watch?…

(tz)

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu