1000Miles: Cíl zdolán

14.7.2015

Celé dopoledne jsme sledovali každičkou zprávu o tom, kde první tři bikeři jsou. Kdo z nich projede obloukem ve Skalné první.

Bude to Filip Degl, který má vše promyšlené a až vědecky propracované včetně zazvonění budíku v čase přesného doplňování jídla a potravinových doplňků. Jedna z jeho vychytávek – vysušené vlhčené ubrousky. Vlhkost je prý těžká a navlhčit se pak dají kdekoli. Druhý z bojovníků je Honza Tyxa, který naopak neřeší vůbec nic. Když má co, tak jí – cokoli, když nemá co, nejí nic, ale stále jede. S pitím to samé. Žádné oblečení, jen to krátké na sobě, na kole má jen jednu brzdu – přední. Jestli mu nepřišla e-shopem nebo si ji nevzal kvůli váze, nevíme, nicméně na ní jede úspěšně už osmý den 1000mil. Když vyjel v Jeseníkách z F500 po polomech, spadla na něho větev a srazila mu helmu z hlavy a jeho z kola. Sedřel si do krve celý zátylek. Beze slova se zvedl, nasadil si zase helmu, nasedl a v klidu jel dál. Ani nezanadával, prý taky proč, když už se to stalo.

V jakém pořadí dojede Petr Tichý, který spěchá domů za ženou. Každou hodinou čekají narození potomka a tak by to chtěl stihnout. Krátce po 16. hodině v poklidu dojížděl podél potoka Honza a projetím obloukem by mohl slavit vítězství. Ale bohužel je důležitý dojezd Filipa, protože ten má dvě hodinky k dobru. Kvůli polomům v Jeseníkách jsme museli část trasy přetrasovávat a Filip musel čekat na nahrání nové trasy. A tak, když se pod obloukem v 17:33 objevil Filip, bylo jasné, že vyhrál po odečtení těch dvou hodin on. V čase 22:51 dorazil do cíle třetí Petr Tichý. Vypadá ze všech nejméně unavený a zdá se, že porod stihne. Žena prý přenáší a teď Petr nechápe, proč teda tak spěchal.

Filip dosahuje času 7 dnů 23 hodin 33 minut. Historicky poprvé se vítěz dostal pod 8 dnů. Bohužel rekord nejde uznat, neboť vynecháním Jeseníků a objetím po silnici se závod zrychlil o půl dne a nedá se porovnávat s ostatními ročníky. Takže na regulérní prolomení hranice 8 dnů si budeme muset ještě počkat. I když přijel první, nevyhrál. I když přijel pod osm dnů, rekord nepadl. Závod má další nové poslání, které dnes začal naplňovat.

Závod má další nové poslání. Kromě svobody a duševní očisty, každý, kdo dojede do cíle F1000, svými ujetými kilometry přispívá pro postižené. Takže dnes první dva účastníci vyjeli první peníze, které budou věnovány handicapovaným na jejich nezbytné výdaje. Fandíme všem dalším, ať se jim podaří naplnit své osobní cíle a dostat se do F1000 až k nám do Skalné a tím zároveň pomoci svým spoluobčanům.

foto: Yvona Kotyková, Vít Huspenina, Jan Kopka, Anna Kopková

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu