Táborské okruhy vyhrál sparťan

20.5.2015
<p>Zatažená obloha mohla některé závodníky druhého dílu pátého ročníku seriálu silničních kritérií s názvem Táborské okruhy – Velká cena ČEZ v úterý 19. května vystrašit, pršet ale začalo v odpočinkovém areálu Komora až při slavnostním vyhlašování vítězů. V mužské kategorii nenavázali závodníci CK Příbram Fany Gastro na své první úspěšné vystoupení, kdy obsadili zlatou i stříbrnou pozici. Z prvního místa se tentokrát radoval Tomáš Holub z AC Sparta Praha. Vítěz nasbíral 41 bodů a časem se při padesátikolovém závodu na kilometrovém okruhu vešel pod hodinu – 00:58:55.</p>

V průběhu závodu se velmi dařilo Vojtěchu Niplovi (PUSKINAK.CZ), který se o vedení přetahoval s Martinem Boubalem (CK Příbram Fany Gastro). Nejúspěšnějším se nakonec o pět bodů stal Tomáš Holub ze Sparty Praha, který nasbíral na druhého Nipla pětibodový náskok. „Nejvíce mě nakonec zlobili kluci z Příbrami, byl to těžký závod,“ zhodnotil stručně své vítězství Tomáš Holub.

Druhý Vojtěch Nipl poodhalil změnu v týmovém pojetí závodníků z PUSKINAK.CZ. „Jelo se mi líp, než jsem čekal. Ze začátku jsme s týmovým kolegou Tomášem Medkem nevěděli, kdo z nás na tom bude líp. Trochu jsme se otrkávali a došli jsme k závěru, že mám dobrý nohy, tak jsme se s Tomášem domluvili, že to dnes výjimečně bude na mně. Z devadesáti procent to bývá právě na něm. Sparta dnes přijela v silné sestavě a prohrát s ní není žádná ostuda,“ ujistil Nipl.

Dubnový vítěz Martin Boubal se musel spokojit s bronzovou pozicí a čtrnáctibodovou ztrátou na vítěze. „Dnes jsem nebyl tak rychlý, kluci mě vždycky předjeli. Závod mi nevyšel pozičně,“ vyjmenoval příčiny neúspěchu Boubal.

Vyrovnanější pořadí nabídli závodníci na 4. – 7. místě, kdy čtvrtého Matěje Lasáka a sedmého Tomáše Medka dělily pouze dva body.

Na start mužské kategorie nastoupilo 30 cyklistů, mezi nimi také Polák Kasperkiewicz či Slovák Róbert Malik, oba v barvách CK Příbram Fany Gastro.

O prvenství mezi juniory bojovalo osm cyklistů. Závod ovládli zástupci ČEZ Cyklo Teamu Tábor. První místo a šest bodů získal Jan Novák (00:54:21), za ním dojel Dominik Drdek a třetí Martin Matějček. Závod zpestřili Rakušané Haugeneder a Reckendorfer (RC ARBÖ Felbermayr Wels), kteří se museli spokojit se čtvrtým a pátým místem.

V ženské kategorii vyrazila na trať pouze Denisa Mináriková-Švecová (G.BENEDIKT ŠVEC CYKLOTEAM ŽELEČ), která 31 kol zvládla za 00:35:44.

Třetí díl Táborských okruhů – Velké ceny ČEZ proběhne v úterý 2. června.

Výsledky:

Kategorie muži

 1. Tomáš Holub (AC Sparta Praha) – 41 bodů, čas 00:58:55
 2. Vojtěch Nipl (PUSKINAK.CZ) – 36 bodů
 3. Martin Boubal (CK Příbram Fany Gastro) – 27 bodů
 4. LASÁK Matěj (MAX CURSOR) – 14 bodů
 5. BAMBULA Ondřej (ČEZ Cyklo Team Tábor) – 14 bodů
 6. NESVEDA Jiří (AC SPARTA PRAHA) – 13 bodů
 7. MEDEK Tomáš (PUSKINAK.CZ) – 12 bodů
 8. OKROUHLICKÝ Tomáš (CK Příbram Fany Gastro) – 10 bodů
 9. KOHOUT Michal (TEAM DUKLA PRAHA) – 10 bodů
 10. NOVOTNÝ Oldřich (CT Weber) – 9 bodů

Kategorie junioři

 1. Jan Novák (ČEZ Cyklo Team Tábor) – 6 bodů, čas 00:54:21
 2. Dominik Drdek (ČEZ Cyklo Team Tábor) – 4 body
 3. Martin Matějček (ČEZ Cyklo Team Tábor) – 1 bod

Kategorie ženy

1. Denisa Mináriková-Švecová (G.BENEDIKT ŠVEC CYKLOTEAM ŽELEČ) – čas 00:35:44

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu