Bikeclinic Cup 2015 odstartován, příští kolo za dva týdny

28.4.2015
<p>V neděli 26. dubna v pražském Lesoparku Letňany začal druhý ročník cyklistického závodu pro děti – Bikeclinic Cup 2015. Závodu plného sportovního nadšení a příjemné atmosféry se zúčastnila sportovní legenda Jiří Holeček a designer Jan Čapek, mj. autor návrhu PET lahví Mattoni Sport. Oba tak podpořili závod, jehož další kolo se uskuteční 10. května v Kouřimi.</p>

První kolo Bikeclinic Cupu 2015 uvítalo přes 250 mladých cyklistů od 1 roku do 16 let, kteří se na akci přišli pobavit a zdravě si zasoutěžit. Jak říká jedna z organizátorek akce, Hanka Součková: „Akce se opravdu povedla – přišlo mnoho mladých cyklistů, aby změřilo své síly na trati. Počasí možná každému nepřálo, ale ani tím se nenechali závodníci odradit, což je dobře.“ Ostatně od zdravého soutěžení se nenechali odradit ani jejich rodiče. „V rámci vloženého závodu rodičů si mohli děti a rodiče prohodit role, ze závodníků se stali fanoušci a naopak. Tato část programu byla velmi veselá a napínavá zároveň,“ říká Součková.

Tradiční součástí akce byl pětiboj Mr. Quixe, jehož partnerem je letos cyklistický časopis VELO. „Mr. Quix je prototypem správného závodníka. Je soutěživý, dravý, ale vždycky hraje fair play. Je takovým zhmotněním toho, o co nám na Bikeclinic Cupu jde,“ vysvětluje Součková. Jak ještě dodává: „Bikeclinic Cup je pro každého, ať už zdatného sportovce nebo příležitostného nadšence. Na letošním zahájení jsme umožnili start i jedné malé závodnici, která je handicapovaná. Slavnostně jsme jí předali dres a podpořili ji na trati. Za velkého fandění všech závodníků i rodičů dojela s velkým úsměvem do cíle prvního závodu.“

Nechyběl ani doprovodný program, který zajistilo sdružení Kazimírka, zahrnující skákací hrady, živou hudbu, trampolíny a výtvarnou dílnu, v níž děti navrhovali medaile na další kolo závodu. Aby toho nebylo málo, měly děti také možnost potrápit se s připravenými hlavolamy, prověřit si své pohybové dovednosti na Indoorboardu nebo stavět z velkého Lega. Akce se konala ve spolupráci s městkou části Prahy 18 pod záštitou zástupce starosty Ondřeje Lercha, výhry do soutěže dodal partner akce – OC Letňany.

O Bikeclinic Cupu: Bikeclinic Cup 2015 je součástí programu Česko sportuje, projektu Českého olympijského výboru na podporu sportu a zdravého životního stylu. Jednotlivá kola jsou připravována jako celovíkendová akce. Ta začíná vždy sobotním otevřeným tréninkem, při kterém si závodníci projedou připravenou trať, a pak pokračuje nedělními závody. Pro přihlášené závodníky je zajištěno pohodlné zázemí s možností převlečení a odpočinku mezi závody.

Příští kolo soutěže se uskuteční 10. 5. v Kouřimi. Následující proběhnou v Jihlavě, Teplicích, Jablonci nad Nisou, Táboře, Plzni, Liberci, Mladé Boleslavi a nakonec opět v Praze, kde proběhne také závěrečné slavnostní vyhlášení vítězů. Podmínkou pro účast není start ve všech městech. Přidat se může každý nadšený cyklista, který se rád projede na kole a chce zažít nevšední zážitek!

Fotokredit: Bikeclinc Cup

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu