První výsledky ze City Downhill World Tour

25.2.2015

Pouhých 0,09 vteřiny dělilo Slavíka od prvního místa v brazilském městě Santos, kde startovala letošní City Downhill World Tour.

Stejně jako loni zahajoval další ročník světové série City DH World Tour Santos. Jednoznačně nejtěžší trať celého seriálu, která dělá problémy i těm nejzkušenějším z celého světa. Obrovská rychlost, velké komprese, málo prostoru, kluzký povrch a spoustu dalších nástrah. Skutečný test pro vybavení všech závodníku a především test jejich schopností. Tomáš Slavík o sobě dal znát už v sobotní kvalifikaci, kde těsně vyhrál před Filipem Polcem. Drama vyvrcholilo v nedělním finále, které sledovalo na stanici Globo TV přes 10 miliónů diváků po celém světě. Slavík byl na všech mezičasech nejrychlejší, ale v posledním úseku udělal chybu, která ho stála téměř vteřinu! Nakonec o 0,09 dojel na 2.místě, což byl po takové fatální chybě skvělý výkon.

„ Na trať v Santos nemám zrovna dobrý vzpomínky. Měl jsem loni v kvalifikaci defekt, který mě poslal k zemi ve velké rychlosti. Takže jsem měl na startu smíšené pocity, ale nakonec se mi docela dařilo a trať jsem si užíval. V sobotu jsem těsně vyhrál kvaldu, což byl první skvělej krok do nedělního finále. V neděli když jsme jeli lanovkou nahoru, tak už mi bylo jasný, že dneska to bude úplně jiná káva. Všichni to hodně prožívali a nervozita jezdců by se dala krájet. Poprvé jsem se, ale necítil nervózní ze soupeřů, ale měl jsem jednoduše respekt z tratě. Člověk musí jet absolutně na hraně svých možností a následky za chybu jsou fatální. Taky jsem poprvé v životě na startu řekl svým kamarádům/soupeřům „have a save run“ namísto „good luck“. Jo to jednoduše trochu jinej závod. Ve finále jsem to tam docela solidně poslal a cítil jsem se fakt rychle. Měl jsem nejrychlejší mezičasy i speed trap, ale bohužel ve spodní pasáži jsem nedobrzdil jednu zatáčku a letěl jsem driftem téměř až mimo trať. Ale nějak jsem to záhadně ustál a upaloval dál do cíle. Nakonec mě porazil pouze Filip Polc o 0,09 vteřiny, což je pro mě super výkon po takové chybě. Příští týden nás čeká další závod tour ve Valparaisu v Chile, tak uvidíme jak se tam s tím poperem…“

Tomáš Slavík je zrovna se svým teamovým kolegem Johannesem Fischbachem v Rio de Janeiru, kde se připravují na místních DH tratích na nadcházející závod ve Valparaisu.

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu