Nový závod na Šumavě

30.10.2014

Trasa závodu vedla po úbočích a hřebenech Pancíře, Můstku a Prenetu a měřila 47 km s celkovým převýšením 1560m. Na trase se střídal asfaltový povrch (bohužel je Šumava stále více a více proasfaltovávána) s šotolinovými turistickými cestami, ale na své si přišli i vyznavači rychlosti a technických sjezdů. Podle ohlasů v cíli byl závod fyzicky hodně náročný nejen profilem, ale i díky vytrvalému dešti, který zkrápěl Šumavu několik dní pře závodem.

Na start se v sobotu 25.října postavilo celkem 122 bikerů a bikerek. O obtížnosti svědčí i to, že rozdíl mezi vítězným časem a závěrem výsledkové listiny je více jak tříhodinový. Počasí bylo na startu příjemné a slunečné, ale během závodu si v nižších nadmořských polohách závodníci užili i husté mlhy.

Již během prvního výjezdu na mezistanici lanové dráhy na Pancíř se na čele vytvořila tříčlenná skupina, ve které byli Jiří Reeh (Cyklosport Pitstop.cz Uvex), Jan Beneš (Cyklosport Pitstop.cz) a Martin Kocum (HS Špičák). Před občerstvovací stanicí na Šukačce se i tato trojice rozdělila a druhý muž z letošního ročníku Krále Šumavy Jiří Reeh si jel neohroženě pro první místo. Cestou do cíle vyhrál i horskou prémii na vrcholu sjezdovky na Pancíř a tak si ze Železné Rudy odvezl kompletní sbírku vítězných cen. Druhý se v cíli objevil Martin Kocum a vyhrál tak věkovou kategorii 35 – 50 let. Třetí místo pak bral Jan Beneš. Mezi ženami v absolutním pořadí zvítězila mladičká závodnice z Mladé Vožice Kamila Janů, před několikanásobnou vítězkou Krále Šumavy a před několika lety českou reprezentantkou Jindřiškou Zemanovou (Bejstovou) a třetí Janou Konopovou (AUTHOR tým Stupno).

1. ročník závodu ukázal, že mezi cyklisty je i na konci října o závodění zájem. Zajímavá trasa, podzimně barevná Šumava a dobré počasí namíchaly bikerský koktejl, který se bude podávat opět za rok. Věříme, že přijedou i další, kteří se nechají nakazit příjemnou atmosférou závodu a šumavskou přírodou.

Víťa Šklebený, TTK Klatovy.

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu