Manitou oslaví 18. narozeniny

19.8.2014

Kromě startu z historického Resselova náměstí a sjezdu Žižkových a Širokých schodů vás na trase čeká krásný a po všech stránkách dobře zabezpečený závod. Vybrat si můžete z 3 různě dlouhých a různě náročných tras. Každý si najde určitě tu svoji. V čele pořadatelského týmu sice po celých 18 let stojí stejní lidé, ale novinky jim rozhodně nejsou cizí. Na svém závodu každý rok pilně pracují a přicházejí s dalšími a dalšími vylepšeními. Chtějí, aby byl jejich závod atraktivnější, pestřejší a bezpečnější. Snad právě proto se sem závodníci ve velkém počtu každý rok rádi vracejí, putují nádhernou krajinou pod Železnými horami, okolím řeky Chrudimky, zdolávají kopce, sjezdy, brody a desítky kilometrů tichými pěšinami, které zdobí přírodní barvy pozdního léta včetně do krvava zbarvených jeřabin.

Do závodů se můžete přihlásit na místě v zázemí na Ploché dráze, v pátek: 18:00 – 20:00, v sobotu 8:00 – 11:00 (12:00), děti vždy nejpozději 30 minut před startem jejich věkové kategorie.

Závodit se bude na těchto tratích:

Trasa B – hlavní závod – 68 km / 1542 m převýšení

Trasa C – 38 km / 696 m převýšení

Trasa D – Nova fitness jízda – 18 km / 262 m převýšení, která je určena i pro rodiny s dětmi

Dětská série závodů Junior Trophy – závodí se v 6 věkových kategoriích včetně závodu na odrážedlech

Využít můžete 4 dobře zásobené občerstvovací stanice, kde vám nabídnou vodu, pivo, banány, melouny, iontové nápoje a gely, müsli, salám, sýr, koláče, tatranky…

  1. Křižanovice – 18. km
  2. Spálava – 31. km
  3. Klokočov – 39. km
  4. Rtenín – 51. km

Pozvánku na závody adresují pořadatelé i doprovodu cyklistů. Platí jak do prostoru konání závodu na Plochou dráhu za gymnáziem Josefa Ressela v Chrudimi, tak na samotné starty tratí B, C, D na Resslovo náměstí v 11:30 a v 12:30. V zázemí závodu se jedou během dopoledne dětské závody a najdete zde občerstvení, prodejní stánky partnerů, vyhlašují se zde vítězové i tombola a můžete zde při bohatém doprovodném programu pro děti i dospělé strávit příjemný sobotní den s celou rodinou.

Více informací o závodu: www.kolopro.cz

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu