Giant liga v režii Nesvedy

14.8.2014

V Plzni na Rapidu se závodilo hned od startu. Do úniku vypálila trojice Jiří Bouška (Lawi – Author team), Václav Hlaváč (Cyklo Atom) a Lukáš Mitas (Bohemia cycling track team). Do První bodovačky však byli dojeti a prvních pět bodů si připsal dráhový Mistr Evropy Jan Dostál (Bohemia cycling track team). Aktivně jezdil Martin Boubal (VC Ratisbona) čtvrtý muž etapového závodu Vysočina 2014, ale bez pomoci týmu se musel spokojit opět se čtvrtou příčkou celkového hodnocení.

Grand Prix Truhlářství Jiří Říha vyšperkoval svou účastí zlatý paralympionik a vítěz Světového poháru handicapovaných cyklistů Jiří Ježek (DAS – Duratec). Vedle Ježka byl na startu i cyklokrosový reprezentant Vojtěch Nipl (Stevens Znojmo), který se také velice aktivně zapojoval v rámci přípravy do stíhání uprchlíků.

V barvách nového týmu NejlevnějšíPneu.cz se snažil Michal Kesl, ale jeho snaha o úniky tentokrát byla marná a peloton vždy skupinu dojel před bodováním.

Soutěž aktivity měla tentokrát jasného vítěze při absenci Jakuba Svobody. Role nejaktivnějšího jezdce se zhostil dráhař Denis Rugovac (Dukla Praha). Raduje se tak z puntíkovaného dresu nejaktivnějšího jezdce měsíce.

Juniorům kraloval domácí borec Jakub Křikava (TJ ZČE Cyklistika Plzeň). Ženy s přehledem vyhrála Božena Kučerová (Velosport Domažlice). Kategorii Masters jezdce nad 40 let ovládl Zdeněk Rubáš (AC Sparta Praha).

Tomáš Holub v cíli: „Tentokrát to bude napínavý až do samotného konce Giant Ligy. Mám náskok 6b na „mazlíka“ Jiřího Nesvedu a ten s tím asi ještě bude chtít něco udělat.“

Denis Rugovac v cíli: „Jsem rád, že to dneska vyšlo. Nejelo se mi nejlépe, ale puntíky jsou doma. “

Jiří Nesveda v cíli: „Vyhrál jsem poslední dvojnásobně bodovaný spurt a je tady vítězství. Navíc Tomáš Holub dojel druhý. Ty poslední dva závody budou ještě hodně zajímavý.“

(tz)

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu