Cannondale Koloshop Krušnoton 2014

12.8.2014
<p>V sobotu 9. 8. 2014 proběhl v Teplicích 5. ročník nejtěžšího cyklistického silničního maratonu v České republice s celkem 523 účastníky.</p>

Na start v Krupské ulici se v 7 hodin ráno postavilo 105 nejodvážnějších jezdců, z nich těžkou 250 km dlouhou trať úspěšně zdolalo 98 z nich. S celkovým převýšením blížícím se 5000 metrům se utkaly také 4 ženy. Celkovým vítězem se v čase 7:43:52 stal Petr Novák, který v prvních třech ročnících obsadil vždy druhé místo. První ženou byla v čase 9:33:52 h Lenka Borufková. Nejstarším dojetým jezdcem byl Zdeněk Immer z Litvínova (66). Jezdcem, který opravdu překvapil, byl Ladislav Vojtěchovský z Teplic, který si dobrovolně trasu prodloužil na více než 290 km.

V 10 hodin se na silnice Krušných hor a Českého středohoří vydalo 149 cyklistů na trať 180 km dlouhou a 3500 m vysokou a spolu s nimi 269 cyklistů na trať 110 km dlouhou a 1500 m vysokou. Na každé z obou tratí závod nedokončilo pouze 9 jezdců. Na trati 180 km zvítězil Petr Zahrádka v čase 5:33:59 h a mezi ženami Caroline Kopietz s časem 6:28:46 h. Na krátké trase 110 km byl prvním mužem Tomáš Holub za 3:04:42 h a první ženou Adéla Krejcárková v čase 3:38:16 h.

Krušnotonu přálo počasí, které podpořilo příjemnou atmosféru cyklistického svátku na trati i v cíli u sportovní haly na Stínadlech. Zde se odehrál také Krušnotonek – závod pro nejmenší s hojnou účastí. Děti kurážně závodily, aby vzápětí s rozzářenýma očima přijaly ceny od velkého sportovce a skromného člověka, paralympionika Jiřího Ježka.

Organizační tým – spolek Koloshop Krušnoton by tento krásný závod nemohl připravit bez mnoha partnerů a sponzorů, bez vstřícnosti vlastníků komunikací, policie, úřadů, městských policií a dobrovolných hasičů a bez nezištné pomoci téměř tří stovek dobrovolníků. Všem jim patří velký dík. Samotní organizátoři sobotní akci zhodnotili takto: „My jsme Krušnoton upekli a závodníci ho do posledního drobečku snědli. Nás to bavilo a zdálo se, že závodníkům chutná.“