Cyklomaratonu Ústí nad Labem se jel již počtrnácté, zvítězil Tvrdík

4.8.2014
<p>Tomáš Tvrdík z týmu Nilfisk ALTO Pro Cycling slavil vítězství v šestém závodě seriálu Mercedes-Benz Cyklomaraton 2014. Mezi ženami jej na 44 kilometrů dlouhé trati nedaleko Ústí nad Labem napodobila stejně suverénně Kája Polívková (Trek-Salomon). Připravena ale byla i kratší trať, dětské závody a bohatý doprovodný program.</p>

Čtrnáctý ročník Cyklomaratonu Ústí nad Labem přivítala premiérově malebná vesnička Střížovice, která leží doslova coby kamenem dohodil od krajské metropole. První srpnovou sobotu sem zavítaly k další zastávce seriálu Mercedes-Benz Cyklomaraton 2014 stovky cyklistů, kteří si mohli vybrat ze dvou délek tras. Dvaadvacet kilometrů dlouhý okruh s převýšením 700 metrů mohli absolvovat jednou nebo dvakrát. Ještě než se v pravé poledne pustili do závodu dospělí, proběhly ale v prostoru startu a cíle oblíbené závody dětských kategorií. Děti startovaly v celkem jedenácti věkových kategoriích, vždy na tratích přizpůsobených jejich věku a dovednostem. Startovní čísla si tedy na řidítka připnuly už i děti na odrážedlech a za povzbuzování svých rodičů sbíraly své první závodní zkušenosti. Hlavní závod na 44 kilometrů s převýšením 1400 metrů vyhrál s jasnou převahou Tomáš Tvrdík (Nilfisk ALTO Pro Cycling). Stříbro vybojoval Pavel Nový (Rock Machine – Cyklomax) a bronz Lukáš Bureš (CK Kolokrám Svijany). Mezi ženami si stejně suverénně vedla Kája Polívková (Trek-Salomon), druhé místo obsadila Milena Odehnalová (Tvrdá horská cyklistika) a třetí přijela do cíle Tereza Vaňková (MKV Sport).

Na kratší trati dlouhé 22 kilometrů zvítězil Jan Vácha (Bicykl servis Kříž), který okruh objel za méně než hodinu. Kategorii žen vyhrála Michaela Matoušková (BTK Eurobike Praha). Dodejme, že trať závodu byla sjízdná pro všechny kategorie cyklistů a kromě horských kol se na ni vydali sportovci i s koloběžkami či handbiky. Mercedes-Benz Cyklomaraton 2014 i tentokrát přinesl celodenní program plný sportu a zábavy. Ženám s dětmi usnadnily čekání na závodící partnery AVON ladies v růžové zóně, která je již pevnou součástí seriálu. Aktivní dámy se mohly zúčastnit AVON jízdu proti rakovině prsu a vyjádřit tak podporu nemocným ženám. Na místě bylo také možné si půjčit jedno z testovacích kol Specialized, nebo se zúčastnit některé z diváckých soutěží, například závod na stacionárních kolech Mercedes-Benz Gold Sprints o zajímavé věcné ceny. A nebo se jen tak projít mezi stánky vystavovatelů a třeba si domů odvézt nějakou maličkost. Seriál Mercedes-Benz Cyklomaraton 2014 pokračuje již tento víkend v Ostravě. Více o závodě a přihlášky najdete na www.cyklomaraton.com.

3. Markéta Matoušková (BTK Eurobike Praha) +3:24

Kalendář nadcházejících závodů Mercedes-Benz Cyklomaraton 2014 9.8. CYKLOMARATON Ostrava 24.8. CYKLOMARATON Beroun 13.9.2014 CYK­LOMARATON Praha 4 5.10. CYKLOMARATON Zlín