Genesis Bike Prague se blíží

19.5.2014

Genesis Bike Prague startuje u nákupního centra Galerie Butovice, vede Prokopským údolím, míří do Českého krasu, nabízí sjezdy k Berounce i výšlap na Cukrák. Na delší trati nasbírají bikeři 1 200 výškových metrů, v kratší variantě polovic. Loni si závod nenechalo ujít přes 1 500 závodníků, měsíc před závodem hlásí pořadatelé bezmála tisícovku přijatých přihlášek. Startovné je příznivé: aktuálně činí 400 Kč, při registraci dvou závodníků najednou pak jen 300 Kč.

„Letos se jede Genesis Bike Prague potřetí a rozhodli jsme se upravit úvodní kilometry tak, aby byly propustnější a zároveň nabídly závodníkům lepší komfort,“ popisuje Lubor Tesař, ředitel závodu a stavitel trati. „Z atraktivních míst jsme ale nevynechali nic, takže si příznivci bajků přijdou na své.“

Kompletní zázemí závodu je umístěno u pražského obchodního centra Galerie Butovice, pro účastníky je připraven komfortní servis včetně občerstvení, mytí kol, servisu a úschovny kol. Součástí programu jsou i dětské závody a také speciální kategorie Slow motion a Tandem. Ve Slow motion, kde se týmům sčítají časy všech přihlášených a vítězí ten celkově „nejpomalejší“, je přihlášena třetina účastníků. V tandemu, závodě smíšených dvojic na obou tratích, je aktuálně 64 párů.

Více informací o Genesis Bike Prague na www.bike-prague.cz.

(tz)

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu