Vysočina bojuje o MS, rozhodnout můžou i fanoušci

14.5.2014

Chceme, aby naši bikeři jeli MS2016 doma!“, zní bojové heslo pořadatelského týmu kolem Jána Svorady, který má na svědomí skvěle hodnocené závody Světového poháru ve Vysočina Aréně. Do cesty jejich snu přivést do Česka nejprestižnější bikovou událost se však svou kandidaturou postavil silný německý Albstadt. Rozhodnuto ale stále není. Finální verdikt přijde až po květnovém závodu Světového poháru v Novém Městě na Moravě, který je pomyslnou generálkou na světový šampionát. Pokud se závod vydaří, malé moravské město má šanci zlomit zákulisní moc silného německého rivala.

Proto se v otevřeném dopise obrací na české sportovní fanoušky s žádostí o pomoc legenda domácí cyklistiky Ján Svorada:

Ahoj bikeři, ahoj fanoušci cyklistiky!

Rád bych vás touto cestou oslovil a požádal o podporu naší kandidatury na mistrovství světa 2016!

Jak?

Tím, že letos o posledním květnovém víkendu přijedete do Nového Města fandit!

Náš příběh

Roky jsme makali, abysme bajky posunuli dopředu. Fakt jsme se snažili, přinášeli nové podněty.

Odměnou nám bylo každoroční ocenění SP v Novém Městě jako nejlepšího závodu celé sezóny. I díky skvělé divácké kulise, za kterou vděčíme vám – vynikajícím českým divákům, kteří horská kola milují a sportovně fandí nejen českým, ale i zahraničním reprezentantům.

Také proto jsme se neustále snažili lobovat za rozdělení sjezdu a cross-country, abychom mohli do Nového Města přivést mistrovství světa. Chtěli jsme, aby zlatá generace kolem Jardy Kulhavého, Ondry Cinka a tehdy ještě i Katky Nash zažila závod mistrovství světa před domácími fanoušky.

Asi nemusíme popisovat, jakou jsme měli radost, když nás zástupci UCI informovali, že by v olympijském roce chtěli Nové Město mít jako výstavní závod a že došlo k možnosti rozdělení MS v olympijských letech. Okamžitě jsme podali kandidaturu, složili kauci 5 000 EUR a čekali na rozhodnutí. To se však postupně posouvalo. MS ve sjezdu 2016 už bylo přiděleno a v cross-country disciplínách se rozhodnutí stále odkládalo. Později jsme se dozvěděli, že o pořadatelství usiluje i německý Albstadt, který spoléhá na tradičně silný německý lobbing a jehož šance prý každým dnem rostou díky síle, kterou uvnitř orgánů UCI Německo má.

Nechceme se však vzdát. Bojujeme jak na poli diplomatickém, tak i děláme vše proto, abychom svěťák v Novém Městě opět posunuli o úroveň dál!

Podpořte nás v našem úsilí!

A stejně tak bychom chtěli poprosit i vás, všechny fanoušky horské cyklistiky, abyste nám pomohli.

Dorazte o víkendu 23. – 25. května do Nového Města a pomozte nám vytvořit snad ještě lepší atmosféru než v minulých letech.

Věříme, že pokud společně zástupcům mezinárodní cyklistické unie (UCI) ukážeme, že Česká republika o horská kola stojí víc než tradičně finančně i politicky silnější Německo, můžeme ještě jejich rozhodování zvrátit.

Vezměte své kámoše, známé, rodiny a přijeďte letos společně na Vysočinu! Nebudete litovat. Vedle elitních závodů pro vás na celý víkend připravujeme také bohatý sportovní a doprovodný program.

Jménem všech kolegů z organizačního výboru i našich reprezentantů vám všem předem děkuji za aktivní podporu.

Ján Svorada, generální manažer SP v Novém Městě na Moravě 2011 – 2014

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu