“Primavera” odstartuje v sobotu 23. 3.

18.3.2013

Už 11 let startuje hlavní sezóna cyklistiky v ČR právě tedy, mezi vinohrady. A někdejší pohraniční silničky, proměněné v cyklostezky na březích řek Jevišovky a Dyje, na dohled od rakouských termálních lázní v Laa, slouží skvěle těm, kteří už před lyžováním dávají přednost bicyklům. A chtějí se zdravě rozjet.

Mají k dispozici okruh asi 30tikilometrové délky; zdatní ho jezdí dvakrát. Nejtěžší úsek? Zřejmě 2 km šotoliny, násyp na koruně břehu pohraniční Dyje.

Vzhledem k nadšení po dlouhé zimě, k srdcařskému termínu a pohostinnosti regionu, mají obvyklá sportovní pravidla od ředitele závodu Jana Šedivého, hrušovanského místostarosty, dva účelné dodatky. První – nenechte se zaskočit, když vám na startovní čáře sezóny bezprostředně před výstřelem nabídne slečna skleničku nejjiskrnějšího loňského vína (tou se ještě nikdo nikdy neopil, ani čs. nebo slovenští olympionici nebo mistři světa, kteří sem zavítali). A dodatek druhý: kdyby vás, zpožděné trochu za pelotonem, lákali místní k odbočce a koštování do vlídně otevřených dveří sklípků, dokončete nejdřív závod (známý reprezentační trenér Pavel Doležel, když vezl jeden ročník na svém kole startovní číslo, už ho do cíle nepřivezl a byla pak po něm vyhlášena pátrací akce)…

„Primavera“ znamená česky: první jarní. Všude po cyklistické Evropě se na „primavery“ těší reprezentanti i hobíci. A taky cykloturisté. A na jižní Moravě taky železničáři. Protože od Žďáru nad Sázavou přes Brno na Břeclavsko začnou být vlaky plné kol a jezdců, jezdkyň dobré nálady.

Všechny informace k prvnímu závodu i pro vás v nové cyklistické sezóně, a také e-přihlášku na „2013 Open PRIMAVERA BIKE“, najdete na adrese www.primaverabike.cz “.

Zajímavost: během dosavadních deseti ročníků „primaver“ v tomto regionu s nejvíce slunečními dny v ČR pršelo při závodě jen jednou: asi čtvrt hodiny…

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu