GIANT, profitýmy 2013

12.12.2012
<p>Po nedávném rozhodnutí dlouholetého partnera – nizozemské finanční společnosti Rabobank – odejít ze světa mužské profesionální cyklistiky, se podoba týmů vybavených koly Giant vyjasnila. Značka Giant pokračuje v podpoře závodní cyklistiky na té nejvyšší úrovni a nadále bude patřit k nejvýznamnějším hráčům na závodní scéně, a to jak na silnici, tak v horských kolech a cyklokrosu.</p>

Giant a jeho dámská značka Liv/giant dodávají týmům kola a další vybavení a nadále tak budou úzce spolupracovat se špičkovými jezdci na vývoji nových závodních kol a technologií.

Giant týmy pro rok 2013 jsou následující:

  • Blanco Pro Cycling Team (profesionální mužský silniční tým, dříve Rabobank Pro Cycling Team)
  • Rabobank-Liv/giant Women’s Team (ženský tým, dříve Rabobank Women’s Team)
  • Giant Pro XC Team (profesionální MTB tým, dříve Rabobank-Giant Off-Road Team)
  • Rabobank Development Team (příprava mladých jezdců, dříve Rabobank Continental Team)

Blanco Pro Cycling Team Název mužské profesionální silniční stáje symbolizuje, že tým je v současné době bez generálního sponzora, zároveň se název vztahuje také k začátku nové éry s „čistým štítem“. Hlavními hvězdami týmu budou Robert Gesink, Lars Boom a Theo Bos. Tým se opět zaměří na nejprestižnější podniky, jako jsou etapové závody Grand Tour nebo slavné jarní klasiky. Jezdci budou vybaveni modely Giant TCR Advanced SL, Giant Defy Advanced SL a Giant Trinity Advanced SL. Další podrobnosti ohledně silničního týmu budou oznámeny již brzy.

Blanco Pro Cycling Team na webu: http://www.blancoprocyclingteam.com/ http://www.facebook.com/…ocyclingteam http://www.youtube.com/…coprocycling

„Naše nové partnerství se značkou Giant ukazuje, že se jedná o velmi silný vztah,“ komentoval situaci šéf týmu Blanco Richard Plugge. „Máme příležitost vychovat nové talenty a inspirovat další generaci jezdců a fanoušků.“ Tom Davies, Giant Sports Marketing Manager, k tomu dodává: „Blanco Pro Cycling Team představuje čerstvý start pro tuto mladou a talentovanou partu jezdců a my jsme nadšeni, že se můžeme velkou mírou podílet na výchově nové generace silničních hvězd. Naše špičková kola a vybavení jim poskytnou potřebnou výhodu, aby mohli vyhrávat závody té nejvyšší úrovně.“

Rabobank-Liv/giant Women’s Team Dámská značka Liv/giant je novým sponzorem ženského týmu Rabobank založeného v sezóně 2012. Hlavní hvězdou týmu s názvem Rabobank-Liv/giant Women’s Team bude nadále Marianne Vos z Nizozemska, zlatá olympijská medailistka z Londýna, mistryně světa na silnici i v cyklokrosu a vítězka mnoha dalších prestižních závodů. Marianne Vos bude nadále kombinovat cyklokros a silnici, jedním z hlavních jejích cílů bude obhajoba mistrovských titulů v obou disciplínách. Ženský tým bude hrát důležitou roli také z hlediska vývoje dámských kol a doplňků Liv/giant.

Giant Pro XC Team V horských kolech bude Giant hlavním sponzorem týmu nazvaného Giant Pro XC Team. Na jeho soupisce nechybí Švýcar Fabian Giger, který na MS 2012 skončil pátý a zajel tak svůj životní výsledek, ani bývalý juniorský mistr světa Michiel van der Heijden z Nizozemska. K nim se přidají dvě špičkové bikerky, a sice bývalá mistryně světa, Polka Maja Włoszczowska, a úřadující mistryně světa U23, Švýcarka Jolanda Neff. Na závodních tratích uvidíme jezdce MTB týmu na nových modelech Giant XtC Advanced SL 29er a Giant Anthem X Advanced 29er.

Rabobank Development Team Značka Giant bude podporovat také Rabobank Development Team. Jedná se o závodní program fungující pod nizozemskou cyklistickou unií, ze kterého do světa profesionální cyklistiky vzešli také účastníci Tour de France Robert Gesink a Bauke Mollema nebo cyklokrosař a silničář Lars Boom. Rabobank Development Team bude mít pod sebou také cyklokrosaře, a to i dvojnásobného mistra světa U23 Larse van der Haara a další mladé talenty.

Veškerá týmová kola budou osazena komponenty a zapletenými koly Shimano/PRO a sedly fi‘zi:k. Týmy Blanco a Rabobank-Liv/giant budou používat pláště Vittoria, Rabobank Development Team a Giant Pro XC Team pak Schwalbe. Odpružení pro Giant Pro XC Team zajistí DT Swiss a všechny jezdce oblékne Giant ve spolupráci se španělským výrobcem Etxeondo. Další informace o nových týmech Giant se objeví v v nadcházejících týdnech.

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu