Závod v Beckově BUDE!

18.5.2021

Úvodní závod volnočasového seriálu horských kol ŠKODA Pražský MTB pohár v olympijském cross country pro všechny věkové a výkonnostní skupiny cyklistů se uskuteční včetně závodu dětských kategorií. Datum konání je neděle 6. června 2021 a pořadatelé tímto prohlášením reagují na četné dotazy z řad závodníků, týmových manažerů i rodičů dětí.

„Jsme připraveni závod uskutečnit v souladu se všemi mimořádnými opatřeními Ministerstva zdravotnictví. Ideálně v klasické podobě s hromadným startem, pokud by to nebylo možné vzhledem k opatřením MZDR, pojedeme závod formou časovky.“ říká šéf seriálu Viktor Zapletal a dodává: „Velmi nás mrzí, že tak důležitá součást života mnoha lidí, jakou sport představuje, je v očích politických představitelů odsunuta na tu úplně poslední kolej. V situaci, kdy se mohou pořádat koncerty s diváky, fanoušci chodí na fotbal a lidé do restaurací se v českém politickém spektru nenajde nikdo, kdo by se pokusil nastavit srozumitelné a racionální podmínky pro závody dětí a široké veřejnosti. V ostatních zemích mají stejné nebo podobné problémy s pandemií jako my, ale zvládají je s mnohem větším klidem a bez výkyvů typu: „jednou tak a podruhé onak“, což je příkladem aktuální situace vůči sportovním akcím a jejich povolování resp. rozvolňování.“

 

Manažerka závodu Jarka Krakovičová dále informuje: „Informace k blížícím se závodům budeme aktualizovat postupně na stránkách seriálu www.prahamtb.cz, sociálních sítích a formou tiskových zpráv. Registrace na první závod v Beckově bude spuštěna v týdnu od 24. do 30. května o jejím otevření budeme informovat nejméně 2 dny předem v samostatné zprávě. Nejpozději v úterý 1.6.2021 uvedeme, v jaké podobě a za jakých podmínek se závod v Beckově uskuteční. Velmi děkujeme za veliký zájem a těšíme se v Beckově na setkání“.

Termíny závodů ŠKODA Pražský MTB pohár 2021:

neděle 6.6. Beckov

sobota 19.6. Zličín – Přebor Prahy

neděle 20.6. Zličín – zároveň MČR neslyšících cyklistů

sobota 17.7. Motol

neděle 18.7. Motol – zároveň Akademické Mistrovství České republiky 2021

sobota 25.9. Kbely

neděle 26.9. Libuš

(tz)

foto Barbora Klap

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu