Zajímavá akce Montes ferrei už o víkendu!

18.9.2023
Montes ferrei, latinsky Hory železné. Pro někoho ultramaraton, pro někoho bikepacking a pro někoho poznávací výlet. Zajímavý závod má dvě verze, jarní MTB a podzimní gravelovou. Čtvrtý ročník podzimní se uskuteční 23. 9. 2023.

 

 

Gravel verze se od jarní liší lehčí a jezdivější tratí. Startovat lze bez ohledu na název na čemkoliv, co je poháněné vlastní silou, zúčastnit se tedy mohou i bikeři, ale také běžci či koloběžkáři. Poznáte severní část Železných hor, některá nová zákoutí, ale navštívíme i oblíbené pecky z minulých ročníků.

Ve čtvrtém ročníku čeká na účastníky trasa o délce 150 km (a kousek). Je na každém, zda pojede nonstop pouze s nutnými přestávkami na doplnění vody či potravy, nebo se zastavením na odpočinek a kocháním se památkami a krajinou. To celé probíhá bez podpory.

 

 

Sice je trasa z poloviny nová, ale osvědčený minipivovar pana Kutílka a některá další oblíbená místa zůstávají. Zázemí jako vždy poskytuje hlinecký pivovar Rychtář. Atraktivní start přímo z dvora a průjezd areálem, cíl je umístěn na pivovarské louce. Ta jako vždy bude připravená ke kempování (posekaná tráva, voda, elektřina, toalety i nějaké stany), vše v ceně startovného. Letos máme na startovce i účastníky ze Slovenska, Rumunska a Anglie.

Více informací a přihlášky najdete na:

Montes Ferrei

Montes Ferrei FB

Za pořadatele: Ondřej Semerád

 

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu