Začíná SP v cyklistice handicapovaných, Češi budou bojovat o body do paralympijské kvalifikace

9.5.2019

Do zahájení prvního závodu seriálu Světového poháru 2019 v cyklistice handicapovaných zbývá jen pár hodin. Italské městečko Corridonia hostí světový pohár poprvé a pořadatelé si pro para cyklisty připravili velmi náročnou trať plnou stoupání, sjezdů a techniky.

V Corridonii jsou již také všichni čeští jezdci v čele s hanbikery Katkou Antošovou (H3) ,Patrikem Jahodou (H1) a Tomášem Mošničkou (H3). Všichni tři závodníci kategorií H (handbike) mají za sebou velmi náročnou přípravu včetně jarních závodů na Evropských pohárech UCI nebo EHC či na Českém poháru handbike 2019 v Pardubicích nebo Počeradech.

Rovněž Ivo Koblasa (C2) má již za sebou účast na mistrovství světa na dráze v holandském Apeldoornu z března letošního roku. A minulý týden se zúčastnil evropského poháru v Italské Verole, kde zvítězil v časovce jednotlivců.

Do Itálie odjel rovněž veterán Michal Stark, který se rozhodl znovu sundat kolo z hřebíku a popasovat se s pelotonem kategorie C2 na světovém poháru. V kategorii tricyklistů bude Českou republiku reprezentovat trojice závodníků kategorie T1 – Jiří Hindr, František Kubínek a Petr Berger, v T2 Zbyněk Charvát.

Závod světového poháru v italské Corridonii je započítáván do kvalifikace na letní paralympijské hry Tokio 2020 a všechny týmy budou bojovat o cenné body do žebříčku národů, ze kterého se v roce 2020 budou generovat kvóty pro všechny země.

Ve čtvrtek je program SP zahájen časovkou jednotlivců kategorií H, v pátek časovkou kategorií C. Sobota a neděle bude patřit silničnímu závodu všech kategorií.

(tz)

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu