Trek představuje troje nové silniční tretry s technologií METNET

17.2.2024

Trek rozšiřuje svou řadu výkonnostních silničních treter o tři nové modely: RSL Knit, RSL Road a Velocis. Tretry byly vyvíjeny v úzké spolupráci s profesionálními jezdci týmu Lidl-Trek, přičemž cílem bylo vyrobit obuv, která bude dostatečně pohodlná a současně maximálně výkonná.

Na všech modelech nově najdeme logo Treku, které nahrazuje značku Bontrager. Ta se do budoucna bude zaměřovat primárně na segment cyklistického vybavení, jako jsou pláště nebo ráfky.

Pohodlí i efektivita

Nové modely jsou vybaveny technologií METNET, která přispívá k většímu komfortu, ale zároveň neubírá tretrám na efektivitě. METNET je tvořen otvory ve tvaru trojcípé hvězdy, díky čemuž se bota může na nejvíce namáhaných místech roztahovat i smršťovat. To přináší úlevu od nepříjemných pocitů, které silniční cyklisté dobře znají, ať už jde o brnění prstů nebo ztrátu citu. METNET tak umožňuje lepší výkon a napomáhá při dlouhých vyjížďkách nebo závodních etapách.

Výhoda díky materiálu

Nejvyšším modelem v nabídce je Trek RSL Knit. Tyto tretry byly navrženy pro jezdce, kteří požadují, aby byly tretry těsné, ale zároveň pohodlné a zajišťovaly výkon při nejnáročnějších závodech.

RSL Knit mají speciální pletený svršek, pružné zóny METNET, podpůrné pásky a dvě kolečka BOA Li2. Díky podrážce ze 100% OCLV karbonu nabízejí tretry RSL Knit maximální pohodlí při jízdě na silnici a účinný přenos síly. K dostání jsou v bílo-šedé a černo-zlaté barevné variantě.

Vylepšená klasika

Silniční tretry Trek RSL jsou stejně výkonné jako RSL Knit, svojí konstrukcí se však více blíží klasicky pojaté silniční tretře, která je úzká a pevná. Jejich svršek je vyroben z klasického syntetického materiálu. Dále mají pružné zóny METNET, dvě kolečka BOA Li2 a podrážku ze 100% karbonu OCLV. Vyrábí se v bílé a černé verzi.

Nový standard

Silniční tretry Velocis se už dlouho těší velké oblibě u cyklistů, kteří to s ježděním myslí vážně a od svých bot vyžadují optimální přenos energie. Nová generace těchto treter vychází z našich osvědčených modelů, které jsme vylepšili pružnými zónami METNET, podrážkou ze 100% karbonu OCLV a dvěma kolečky BOA Li2. Zákazníci mohou vybírat ze třech barev – bílé, černé a červené.

Zbrusu nové vložky

Tři nové modely treter doplňují vložky BioDynamic, které dále napomáhají tomu, jak tretry celkově padnou. Vložky, které obsahují 70 % recyklovaného materiálu, vyrábíme ve spolupráci se značkou Superfeet.

(tz)

foto Trek

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu