Tour de Brdy – Velká cena Strašic se blíží

před 3 týdny

Skvělá finální příprava na L‘ Etape by Tour de France, Velká cena Strašic, startuje v sobotu 8.června 2024 ve 12:00 hodin ve Strašicích u Rokycan. Pro účastníky je připravena silniční trasa s jedním hřebenovým prašným úsekem na vrchol Prahy. 

Nová 75 km dlouhá Trasa provede závodníky tím nejlepším z Brd. Ze Strašic vyjedou po nové silnici ,,na zahřátí ‘‘ částečně stoupání na Hlavu a do Zaječova. Ze Zaječova začíná stoupání na Hejlák nyní nově s okruhem směrem k Valdeku a zpět na Hejlák. Na křižovatce U Bílého křížku se trasy potkají a pokračují přes letiště na bunkry s vrcholem Houpáku, kde se většinou rozhoduje o složení první skupiny. Trasa dále vede okolo vrcholu Tok s 18 % stoupáním na Korunu a dále dlouhý mírný sjezd k Pilské a Lázské přehradě. Další pozvolné stoupání přes Skelnou Huť až na vrchol Prahy 865 m.n.m. nás dostane na nejvyšší bod trasy. Sjezd přes Roviny ke Třem trubkám je dost rychlý a stoupání přes Kočku k Padrťským rybníkům nabízí poslední velké stoupání. Nově se jede k Červenému lomu a Teslínskou cestu zpět na hráz Padrťského rybníka a přes Bahna zpět do Strašic , kde je finálové kostkové stoupání s cílem ve sportovním areálu. V cíli čeká na absolutní vítěze 10 000,- Kč a ocenění pro první 3 v deseti věkových kategoriích a tombola o Pravé Pivní lázně v Chodovaru a mnoho cen.

Pro děti a mládež do 15 let je připraven závod na cyklookruhu ve Strašicích. Účastníci a doprovod se můžou těšit na občerstvení s kuchyně restaurace Na poště, Zlatou 11% z Chodovaru a originální minerální vodu IL Sano s novou pivní příchutí Hoppy.

Závod je určen pro příchozí amatéry, masters, elite, juniory, ženy a děti  a je vypsán na 75km pro silniční i terénní kola.

Závod je součástí série závodů ČSC, Roadcup, Galaxy serie, Giant liga, ZAL

Aktuální informace k závodu najdete na www.sparta-cycling.cz

Přihlášky www.4timming.cz FB a IG sparta jede

PROPOZICE: Datum závodu: sobota 8.6.2024 ve 12:00 hodin

Přihláška do 30.4. nebo do 2.6.2024 na : https://prihlasky.4timing.cz/…dy/

Trasa: 75 km Velká cena obce Strašice,,– start: Strašice / sportovní areál –směr Zaječov- Dobrotivská – k Valdeku – Hejlák – Houpák( bungry) – Hořovská – Borská – rozcestí U Vojáka vlevo – Jeřábecká – Obecnická – Pilská přehrada – Lázská přehrada – Skelná Huť – Brdecká – Havelská –Borská –Tocká – Praha –Na Rovinách – Tři Trubky –– Zábělá –Červený lom – Teslínská – Altánská – Padrť – Padrťské rybníky – Bahna – Strašice – cíl cca ve 14 hodin odkaz na trasu: https://mapy.cz/s/jemuzukena – úprava trasy možná podle aktuálního stavu. Doprovod neoznačených mechanických vozů v prostoru CHKO Brdy je nepřípustný. Žádost o možnost vjezdu zaslat na adresu pořadatele do 11.5.2024 . Stacionární depo je možné v obcích na okraji CHKO Brdy a to na výjezdu u obce Zaječov. Pořadatel poskytne neutrální mechanický vůz pro první skupinu na trase 75 km. Je vhodné mít s sebou 2 náhradní duše a pumpičku. Doporučené obutí kol silniční 25 -32 mm.

Vyhlášení vítězů hlavního závodu ihned po dojezdu v 14.00 h. Celkové vyhlášení a tombola v 15.00 hodin pro 1.- 3. místo v každé kategorii. Absolutní vítězové:1.místo 5000,- Kč 2.místo 3.000,- Kč 3.místo 2 000 Kč

Startovné trasa A: 300,-Kč pro předem přihlášené do 30.dubna/ 500,- Kč pro přihlášené do 2.června/ 700,- Kč pro přihlášky před startem. Trasa B: 100,- Kč (bez občerstvení) Úhrada startovného na účet 2301214714/2010 Variabilní symbol platby uveďte prosím vygenerovaný kód z přihlášky www.4timing.cz

(tz)

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu