Tour de Brdy uzavřou letošní ročník Galaxy Stevens sérii

2.10.2017

Již 11.ročník Tour de Brdy Velká cena Strašic a současně 5. závěrečný závod Galaxy Stevens série 2017, startuje v sobotu 7.října ve 13 hodin u restaurace Berten ve Strašicích. Cyklomaraton, který pořádá opět AC Sparta Praha cycling je určen pro amatéry, elitu, dorost i děti.

Závod je vypsán na třech tratích v prostoru CHKO Brdy a dětská trasa na okruhu v místě startu. V letošním ročníku jsou připraveny nové trasy, které zavedou účastníky na nejvyšší vrcholy Brd, tzn. vrch Tok a Praha. Žákovská trasa na 33 km v rámci finálového závodu IL sano Cupu pojede okruh okolo Padrťských rybníků. Na trase 63 km jsou úseky na prašných a lesních cestách, kde budou závodníci na silničních kolech trochu v nevýhodě oproti horským kolům zejména z důvodu častých defektů. Proto je vhodné mít s sebou náhradní duše a pumpičku. Trasa 43 km je určena pro horská případně cyklokrosová (gravel bike) kola. Na medailisty z dlouhé trasy čeká prémie 10 000 Kč. Je vypsáno celkem 25 věkových kategorií od nejmenších závodníků na odrážedlech po veterány. Pro všechny včas přihlášené účastníky je v cíli připraven oběd a na trase závodu bude zřízena občerstvovací zóna. Po vyhlášení vítězů od 17.00 hodin vystoupí hudební skupina Cliché z Rokycan.

V hlavní kategorii mužů se pokusí vyhrát již potřetí za sebou Tomáš Kalojíros, který v loňském roce zvítězil před Denisem Rugovacem a Václavem Viktorinem. Ze závodníků, kteří jeli na MTB byl nejlepší Lukáš Smola – celkový vítěz Galaxy série 2016, který je první i letos v průběžném pořadí Galaxy Stevens série.

(tz)

foto archiv pořadatele

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu