“Jarní” kalhoty Specialized SL Pro Thermal Bib

9.3.2024
Asi většinu z nás baví mnohem více jízda v reálném prostředí než na trenažéru před televizí, a tak jsou zateplené kalhoty důležité téma. My jsme podrobili testu jeden z modelů Specialized, a to v teplotách plusových i minusových, jak jen to naše zima umí.

 

Nad modelem SL Pro Thermal Bib Tights najdete ještě jeden více zateplený, tento nám ale přišel vhodně univerzální, proto jsme ho vybrali.

 

 

Jde o celkem lehký svršek, velmi poddajný, takže dokonale obepne nohy, stane se druhou kůží. Nikdy nám taky nikde nic nepřekáželo, neplandalo, a hlavně vítr neměl šanci někudy zafukovat. Jen při oblékání kalhot jsme museli mít již oblečené ponožky a nohu jak baletka zatnout do špičky, abychom ji prostrčili úzkým spodním otvorem. Na jeho vnitřní straně je silikon, a tak nohavice vždy přesně držela na místě, nevykasávala se. Svlékání kalhot pak bylo trochu jak souboj s chobotnicí, kdy se nás kalhoty nechtěly svými chapadly pustit. Ale pozor! Tohle všechno znamená právě onen neskutečně příjemný pocit při jízdě. Materiál ThermoRoubaix je hladký na povrchu a na opačné straně má jemný chlup.

 

 

 

V kalhotách bylo opravdu teplo. V teplotách nad 0 °C jsme přivítali čelní panely, které jdou po vnitřní straně stehen a lehce zasahují do podbřišku. Byli jsme příjemně chlazeni, ale neubíralo to z tepelného komfortu. Tutu teplotní oblast jsme shledali pro tyto kalhoty jako ideální. Bylo-li pod 0 °C, a to už i jen lehce, už panely propouští příliš chladu, začne chybět membrána a je jasné, že sem už patří výkonnější model. Tenhle problém ale přesvědčivě řešilo navlečení volných kraťasů. Pod nimi jsme se nijak nepřehřívali, ale mohli jsme s klidem vyrazit i do mrazivých dnů. Silnou stránkou testovaných kalhot je vložka Body Geometry 3D Contour Chamois z vrstveného materiálu, který je tenký, pohodlný, nikde netlačí, a přesto přináší pohodlí i příjemně tepelně izoluje.

 

 

Kalhoty Specialized SL Pro Thermal bib Tights jsou skvělou volbou v chladných dnech, v kombinaci s „volňáky“ se nezastaví ani před teplotami s minusovou hodnotou a my si tak svou jízdu můžeme vesele užít „na plný pecky“.

Připravil: Ondřej Bílek


TECHBOX

  • materiál 52 % polyamid, 32 % polyester, 16 % elastan
  • velikosti XS–XXL
  • barvy černá
  • cena 5200 Kč

web produktu

 

plus

  • vysoký komfort nošení
  • kopírování těla
  • zpracování
  • rychlé schnutí

 

minus

  • výkon v teplotách pod 0 °C

FOTOGALERIE

 


 

 

 

 

oblast dotazu

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu