TEST volné pedály RACE FACE ATLAS

22.11.2022

Pedály bez kompromisů a v parádním designu, to jsou nové Race Face Atlas, to je naše zkušenost. Design? Devět barev, devět možností, jak můžete doladit svůj bike k dokonalosti. Povrchová úprava se během testu jevila jako velmi kvalitní, na testovaném oranžovém provedení nebyly po zhruba měsíci v provozu patrné žádné šrámy. A bike tahle verze rozzářila. Tělo pedálu je precizně opracováno a promyšleno do posledního detailu.

Hrany jsou konstruovány tak, že když jsme trefili nějakou překážku, nejčastěji kámen, pedál měl tendenci po něm sklouznout a nezaseknout se o něj. Přitom tělo má velikou styčnou plochu s botou. Pocit z ní jsme měli, jako bychom stáli napevno připoutaní na stupačkách. Vedly k němu vysoké piny, jejichž výšku jsme mohli korigovat redukčními podložkami, které se vkládají pod hlavu pinu – tím se snižuje či zvyšuje míra záběru do podrážky.

Pedál se otáčí na jednom velkém zapouzdřeném ložisku a jednom kluzném. Ocelová osa jde až „do ztracena“, takže není nic, co by zabraňovalo ideálnímu styku boty s pedálem a grip je až dechberoucí. Nenarazili jsme na okamžik, kdy by jistota kontaktu slábla. Docházelo tak ke klasickému efektu, kdy špatně nasazená bota na pedál drží pevně v dané pozici a pro změnu do pozice správné je nutné ji značně odlehčit během jízdy – když to neuděláte, neposunete ji. Podrážka drží jak zakousnutá.  Další předností pedálů Race Face je nízká hmotnost. Navážili jsme 386 g, což dává jasně najevo, že jsou pedály Atlas jsou nejen plně funkční doplněk, ale bike také nezatíží.

výhody

› velká kontaktní plocha

› důmyslné uložení šlapací osy

› velikost a nastavitelnost pinů

› nízká hmotnost

› design

nevýhody

› cena, ač to je relativní – měli jsme co do činění se špičkovým produktem

TECHNOBOX

materiál hliníková slitina 6061

rozměry 110×108×12 mm

barevné varianty černá, modrá, zelená, zlatá, oranžová, fialová, červená, stříbrná, tyrkysová

hmotnost 386 g (pár)

cena 4399 Kč

webové stránky 

Připravil: Ondřej Bílek

oblast dotazu

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu