Hodinky pro každou radost – Garmin Instinct 2X Solar

1.2.2024
Obvykle nezačínáme test finálním hodnocením, zde ale nemůžeme jinak než udělat výjimku – ano, je velmi snadné se do Garminu Instinct 2X Solar zamilovat. Sice vás bude taková láska něco stát, pokud se však sportovním nebo outdoorovým aktivitám věnujete opravdu vážně, budete mít po ruce (tedy pardon, na ruce) všechny potřebné informace – a k tomu ještě něco navíc.

 

 

Mnoho cyklistů má již s Garminem jako takovým nějaké zkušenosti. Pokud nepatříte mezi ty, kteří potřebují velkoformátový displej na řídítkách kupříkladu kvůli mapové navigaci, jsou hodinky celkem logickou volbou. Malé, plné funkcí a s pamětí umožňující pozdější analýzu tréninku či výletu. Model Instinct sice nedosahuje úrovně řady Fénix či Forerunner, které jsou častým cílem cyklistické komunity, zato ale slibuje hodně muziky za menší investici. Díky již neodmyslitelné komunikaci s vlastní mobilní/internetovou aplikací Garmin Connect se dostanete do světa mnoha možností (záznamy a vyhodnocení jízdy, automatické vedení deníku atd.).

 

 

Jiná aplikace, Connect IQ, umožňuje širokou škálu přizpůsobení displeje – myslíme designově, ale přizpůsobit lze i rozložení políček. Spíš jen na okraj zmiňme civilní funkce, jako je možnost plateb v obchodě, notifikace příchozích zpráv či hovorů, ovládání hudby na telefonu, když ten je v kapse nebo batohu, a podobně. Zajímavá je schopnost automatického přepnutí do spánkového módu se změnou údajů displeje či ranní zpráva před opětovným uvedením přístroje do standardního módu.

Zajímavější než vše dosud uvedené ale je možnost monitorování vašeho života. Tu naleznete pod funkcí Body Battery. Pokud hodinky nesundáváte ani do sprchy či při spánku, máte zmapovanou každou chvíli vaší denní i noční činnosti včetně veškerých statistik srdečního tepu a monitoringu spánku. Ve spojení se zadanými vstupními parametry uživatele pak skvěle funguje cosi jako regenerační asistent, který vám řekne, že už toho bylo dost a je dobré si odpočinout (když si to sami neuvědomíte), či doporučení k dalšímu tréninku. Je to ale jen malý výčet toho, co vám budou hodinky hlásit. Pro základní orientaci ve stavu vlastního těla velmi praktické.

 

 

Pokud využijete model Instinct jen na sport, můžete vybírat prakticky ze všech běžných druhů aktivit, a to včetně jízdy na elektrokole nebo cyklistického dojíždění do práce. Na určení polohy spolupracují tři navigační systémy (GPS, Glonass a Galileo), údaje tak vždy byly velmi přesné. Zkoušeli jsme to nejen na kole, ale i při běhu nebo třeba při veslování na řece, kdy nám hodinky uměly vypočítat dle našeho výkonu čas na kilometr jízdy a podobně. Podobné možnosti jsou k dispozici prakticky pro všechny druhy sportů a aktivit, dokonce i při indoorovém lezení.

Model Instinct dokáže zaujmout i svojí vahou pouze 68 g. Na ruce je tak ani při sportu prakticky necítíte. Je to skvělé především při jízdě na kole v terénu, kdy vám na trailu „nerozmlátí“ zápěstí, jako to umí třeba některé těžší Fénixy. Důležitým prvkem pro spokojenost je i sklíčko lehce zapuštěné pod úroveň rámečku, a tedy lépe chráněné. I když je samo proti poškození dobře disponováno úpravou Power glass.

 

 

Díky rozlišení 176×176 px byl monochromatický displej bezproblémově čitelný, navíc je tu možnost úpravy intenzity podsvícení pro extrémní podmínky. Vítaným rozšířením pro pobyt venku může být i integrované světlo. U toho si můžete nejen nastavit intenzitu svícení, ale zvolit i mezi bílým světlem nebo výstražným červeným. Při večerním sportu je tak můžete využít jako improvizovanou baterku při hledání turistické značky na stromě, ale i jako blikačku.

A pak je tu nadstandard identifikovatelný z názvu, tedy solární dobíjení. Jakmile jsou hodinky na slunci, využijí toho. Samozřejmě vždy záleží na tom, jak je využíváte. Výrobce například uvádí výdrž až 40 dnů v prostém módu hodinek a až 40 hodin při plném využití navigačních systémů. My jsme měli možnost hodinky testovat po dobu téměř dvou měsíců. Letních. Vydržely opravdu hodně. Neměřili jsme to exaktně, ale při porovnání s modely Fénix a Edge, které běžně užíváme, můžeme říci, že baterie díky solárnímu „panelu“ na obvodu displeje vydrží několikanásobně více – při víceméně denním ježdění na kole, případně i jiných sportech. Tohle je paráda.

Připravil: Eda Pinkava


TECHBOX

 • hmotnost 68 g
 • rozměry 50×50×14,5 mm, obvod zápěstí 145–228 mm
 • rozměry displeje 27×27 mm
 • displej monochromatický, rozlišení 176×176 px
 • vodotěsnost 10 ATM
 • navigační systémy GPS, Glonass, Galileo
 • barvy Flame Red, Moss, Whitestone, Graphite
 • cena 10 990 Kč

kompletní seznam funkcí a nabídka Garminu zde

 

plus

 • široká škála funkcí
 • analýza a deník v aplikaci Garmin Connect
 • možnosti individualizace displeje v aplikaci ConnectIQ
 • monitoring aktivity
 • funkce Body battery
 • tipy pro vedení tréninku
 • výdrž
 • integrované světlo

 

minus

 • nenalezeno

FOTOGALERIE

 


 

 

 

 

 

 

oblast dotazu

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu