TEST set kraťasů a dresu MALOJA KIRSCHEM. PANTS 1/2 A SIMILAUNM. 1/2

21.10.2022

Německá značka Maloja píše svou historii od roku 2004, svým osobitým stylem si rychle řekla o přízeň nejen cyklistů, ale příznivců různých sportovních aktivit, zimní nevyjímaje. Design oblečení nezáří jen pestrostí barev, ale „barvami přírody“, i v tom je její originalita. Alespoň mým okem. Originální jsou v neposlední řadě i modelová označení.

Kalhoty KirscheM. Pants 1/2 jsou určeny pro silniční a gravel využití, slovo „moonless“ v názvu upozorňuje na absenci šlí. Dres SimilaunM. 1/2 midnight dot míří za stejnými cíli – na asfalt a do lehkého terénu. A právě tam jsem kilometry pro test absolvovala nejvíce, a to i v rámci projíždění zajímavých lokalit pro seriál Holky na švihu.

U kraťasů KirscheM. Pants 1/2 mě okamžitě zaujala jejich úžasná lehkost. Materiál, ze kterého jsou vyrobeny, na sobě vůbec necítím, prostě druhá kůže. Natahuji je skoro až nad pupík, paráda, co víc si žena na kole může přát než příjemně schované bříško a záda. Pružný materiál obepíná ženské křivky, a i když jsou to „jenom“ cyklokalhoty, připadám si v nich sexy. Jemně šustivý matný materiál fakt nemá chybu. Do kapsičky na stehně zajíždí skoro celá ruka. Dokonalá vychytávka na mobil, který zde přepravuji nejčastěji, nebo na tyčinku. Je určitě rychleji přístupná, než abych si kroutila ruku při snaze sáhnout do zadních kapes dresu, je to i bezpečnější. A taky rychle zjišťuji, že člověk se tu méně potí, a tak je mobil méně atakován potem.

Vložka v cyklistických kraťasech někdy bývá spíš vypolstrovaný postrach pozadí. Ale tahle prostě sedí, neshrnuje se, nekrabatí ani není příliš objemná. Také umístění se Maloje povedlo výtečně, nejširší část je přesně na kontaktních bodech se sedlem. Kvalitní vložka Liberty S.A.T. s antibakteriální úpravou nabídla dokonalý komfort na dlouhých cestách, kde jsem ve vedru ocenila i to, že se umí dobře vypořádat s nadbytečným teplem či vlhkem. To samé předváděl po celou dobu i základní materiál kalhot – potvrdil uváděnou funkčnost do puntíku. Nebo spíš do hvězdičky, které zdobí konce nohavic.

Dres SimilaunM. 1/2 midnight dot má v popisu následující informace: všesměrně elastický strečový materiál, ergonomický střih, ošetření proti zápachu Polygiene, rychleschnoucí, prodyšný, refl exní prvky, kapsa na mobil, silikonové pásky proti shrnování. Moje módní přehlídka pokračuje tímto dresem s barevně neutrálními puntíky na černém podkladu. Je to skvělé, pokud jej chcete třeba zkombinovat i k výraznějšímu spodku. Proti světlu je vidět, že základní látka je proložená na zádech a bocích síťovým materiálem pro lepší odvětrání, což dodává celku na lehkosti. Zapínám celorozepínací zip a dres se okamžitě začíná tvarovat dle těla. Pokud zvolíte správnou velikost, tak sedí na každém jeho kousku. Samozřejmě nechybí zádové kapsy, které jsou hluboké a z nichž jedna je doplněná o zip a nepromokavý materiál. Takové kapsy by na nářadí a velkou svačinu určitě ocenil i krtek. Oblečeno, ještě dvě otočky před zrcadlem, je to prostě paráda.

Odjela jsem v dresu hodně kilometrů a Maloja nezklamala. Nevyhnula jsem se ani dešti. Samozřejmě pokud v něm jedete delší dobu, vršek začne trochu nepříjemně chladit, ale překvapily mě kalhoty. I když lilo jak z konve, tak díky tělesné teplotě na mně začaly okamžitě po dešti vysychat, nechladily a bylo mi v nich příjemně. Ale hlavně stále držely pevně na těle, a to díky kvalitě materiálu, který mokrem nepovolil, a díky protiskluzové úpravě v pase a na nohavičkách. Úžasnou vychytávkou a také výjimečnou záležitostí jsou laserem vytvořené sněhové vločky zdobící lem kalhot. Ano, vločky jsou symbolem chladu, ale určitě vás chladit nebudou, sluníčko se do černé barvy dovede řádně zakousnout. To chce pak rychleji šlápnout do pedálů a nechat se ovíjet letním vánkem. Ano, při koupi tohoto setu si sáhnete trochu víc do peněženky, ale za kvalitu a design se platí. A tady ji podle mých zkušeností dostanete. Nenašla jsem nedostatek, proto chybí klasické plusy a minusy na konci testu.

kalhoty Maloja KirscheM. Pants 1/2 moonless

materiál 71 % nylon, 29 % spandex

antibakteriální vložka Liberty S.A.T.

velikosti XS–XL

cena 4590 Kč

dres SimilaunM. 1/2 midnight dot

materiál 100 % polyester

velikosti XS–XL

cena 3240 Kč

Připravila: Iveta Juchelková

 

oblast dotazu

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu