Jako druhá kůže – rukavice Craft Pro Nano

18.6.2024
V horku je jakýkoliv nadbytečný nebo zbytečně silný kousek látky, co nás zahřívá, nevítaný. Víc než jindy vzýváme lehkost a prodyšnost konstrukce. Rukavice Craft Pro Nano jsou přesně takovým objeveným pokladem. Materiál svršku připomíná lehkou záclonku, je přes něj vidět pokožka, přitom je dostatečně odolný. Hovoříme o světlé části, ta černá je zesílená pro lepší usazení i snazší oblékání a svlékání rukavic.

 

 

Dlaň z umělé kůže se chlubí laserově řezanými otvory pro maximální ventilaci. Oblékání je díky jednoduché konstrukci snadné, pomůže i krátké prodloužení dlaně, výstupek z ní. Stačí natáhnout a jede se, žádný pásek na suchý zip a podobně. Svršek je opravdu dokonale prodyšný, nedrží teplo ani vlhkost, je to pocit holé ruky. Je také dostatečně a všesměrně elastický, takže rukavice se perfektně přizpůsobily ruce. Materiál dlaně byl u nových rukavic tužší, stačily ale dvě jízdy a vyprání a změknul, byl příjemnější i na dotyk. Absence zesílení znamenala neomezený cit při ovládání kola. Nebyly cítit žádné švy, dlaňová část se při úchopu řídítek nekrabatila. Komfortu nošení nebylo co vytknout. Svlečení usnadňují malé chlopně na prsteníčku a prostředníčku.

 

 

Lehkosti konstrukce padl na oltář froté panel na otírání potu, ten tu nenajdete. Vadí to? Jak se to vezme, já si na nic nestěžoval. Pot se dá otírat do dlaňové části pod palcem, ta je dost jemná. Svršek pot spíš rozetře. Trochu zbytečné mi u takto lehkých a vzdušných rukavic přijde delší přetažení přes zápěstí, díky němu ale zas lépe sedí. Celkově jde o velmi povedený produkt, který v létě jednoznačně oceníte – hlavně na gravelu či silnici.

Připravil: Rudolf Hronza


TECHBOX

rukavice Craft Pro Nano test

  • materiál 90 % polyamid, 5 % elastan, 5 % polyuretan (dlaň); 100 % recyklovaný polyester (hřbet)
  • velikosti XS–XXL
  • cena 850 Kč

web produktu

 

plus

  • lehkost a prodyšnost celku
  • usazení na ruce
  • snadné oblékání/svlékání

 

minus

  • absence froté dílu pro otírání potu

FOTOGALERIE

 


 

 

oblast dotazu

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu