Stoprocentní bikové rukavice – 100% Ridecamp

22.2.2024
Svršek rukavic RideCamp od značky 100% je tvořen odolným nylonem s materiálem Spandex, dlaň byla ušita z umělé kůže Clarino. Kromě hojného potisku silikonem pro jistější úchop je zde praktické i prošití palce a ukazováku vodivou nití, aby se dal ovládat dotykový displej.

 

Usazení na ruce jistí zpevněný elastický lem okolo zápěstí. Vlastně klasika. Co také chtít víc. V jednoduchosti je síla. Rukavic jsem měl v testu i osobně už desítky, ale tentokrát a poprvé bych si dovolil použít slovní spojení druhá kůže. Proč? Dosud žádné jiné rukavice neseděly tak dokonale přesně, aby obepínaly každý článek prstu, a přitom neškrtily nebo naopak někde něco neodstávalo.

 

 

Délka prstů, elasticita svrchní části, žádné krabacení materiálu, vážně sedí nadmíru skvěle. Potisk silikonem na exponovaných místech, toho je tu více než dost; ač jsem se „ze zvyku“ bál na navlhlých gripech o proklouznutí ruky, bylo to zbytečné. Kontakt je jistý bez ohledu na podmínky. Druhým obecným strašákem je teplo v dlouhoprstých rukavicích, potažmo následně odvod potu. Můžu cyklistické obecenstvo uklidnit, že v těchto rukavicích se dá jet i v teplotách okolo 30 °C – pot z rukou „nacucají“, následně schnou tak rychle, že vlhkost není cítit. Odvětrání z boku i svršku je také dostatečné.

 

 

K naprosté dokonalosti tak testovanému kusu chybělo jediné: lepší zpracování, aby se nepáraly švy, což se mi stalo u zápěstí směrem k palci. Možná je to vadný kus, není to nic, co by neřešila reklamace nebo jehla s nitkou. Z dlouhodobého hlediska (testoval jsem od jara) jinak tyhle rukavice patří ke stálicím, nejde o model na půl sezony, jak se někdy stává. Tleskám i elastickému pruhu kolem zápěstí, který eliminuje suché zipy pro zapínání, a přitom také slouží k ochraně ruky.

Připravil: Petr Štuka


TECHBOX

  • materiál nylon/Spandex (svršek), umělá kůže Clarino (dlaň)
  • barvy modrá/břidlice, modrá, černá, zelená, červená, žlutá
  • velikosti S, M, L, XL, 2XL (dámská varianta bez 2XL)
  • cena 740 Kč (pánské, dámské a juniorské provedení)

 

plus

  • vynikající kontakt s rukou
  • usazení
  • skvělé odvětrání
  • jistý kontakt s gripem

 

minus

  • nenalezeno

FOTOGALERIE

 


 

 

 

 

oblast dotazu

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu