Bikové rukavice 100% Langdale

před 2 týdny
U novinky z nabídky značky 100% je poutavý nejen kontrast barev, ale i látek. Langdale používá různé materiály; díly z jemné elastické látky, zesílené partie a na dvou místech dlaně dvě vrstvy syntetické kůže Clarino. Na horní straně pak ještě najdete ochranu kloubů Smartshock.

 

Silikonovým potiskem se zde také nešetřilo. Je přítomen nejen na ukazováku a prostředníku, ale i na všech prstech z horní strany. Perforace materiálu je všudypřítomná, dlaň nevyjímaje, o prodyšnost se stará i velmi dobře disponovaná tkanina na hřbetu ruky. Ukazováček má pak i prošití pro ovládání dotykových displejů.

 

 

Model Langdale je další z řady rukavic pro užší dlouhé prsty. Na ruce sedí perfektně, jak druhá kůže, nikde nic nepřečnívá, nekrabatí se, ergonomie je naprosto špičková. Zcela inovátorská, přinejmenším v MTB odnoži rukavic, je dlouhá páska kolem zápěstí. Je tužší, nepružná a z vnitřní strany potažená tou na dotek příjemnější, očkovou částí suchého zipu. Po obmotání zápěstí páskou a zapnutí rukavice naprosto dokonale drží na rukou, a co víc, při větším upnutí, silnějším stažení ruky páskou i zpevňuje zápěstí. Nedovolí pak plný rozsah pohybu, ale to při jízdě nevadí, možná naopak, a při pádu pomůže ochránit ruku. Kéž bych takové rukavice měl v době řádění v bikeparcích! Divím se, že něco podobného nenapadlo výrobce už dříve.

 

 

Delší jízda neznamená zhoršení citlivosti v rukou nebo mravenčení. Odvod potu a jeho zpracování v horkých letních dnech byl také kvalitní, kůže zůstala bez typických znaků mokrých rukou. Výrobce sice píše, že jde o lehké rukavice, což potvrzujeme, současně jsou zde ale dobře řešena všechna obvykle slabá místa.

Připravil: Petr Štuka


TECHBOX

  • velikosti S, M, L, XL, XXL
  • barvy černá, modrá/bílá/červená
  • cena 1190 Kč

web produktu

 

plus

  • vynikající upevnění na ruce a stažení zápěstí
  • odvod potu a větrání
  • ochrana hřbetu ruky

 

minus

  • bílá nezůstane dlouho bílá

FOTOGALERIE

 


 

 

oblast dotazu

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu