TEST přilba BELL 4FORTY AIR MIPS

19.12.2022

Helma, která v nenápadném kabátě ukrývá velká překvapení. Model 4Forty Air MIPS se vyrábí i v několika odvážnějších barevných provedeních, než je testované černé, nás pohltila jednoduchost a decentnost a výhoda, že když helma dostává rány od bující vegetace kolem trailů, nejsou na ní patrné stopy po šrámech. Větrací otvory, kterých je celkem 14, odvádí řádný kus práce, takže klidně můžeme říci, že jsme si jízdu užívali s větrem ve vlasech. Přesto nemáme pocit snížené ochrany. Hlubší provedení kryje zátylek.

Testerům s nižším čelem trochu vadilo, že helma seděla na brýlích a ty se citelně opíraly o nos. Proto jsme často využívali port na jejich odložení za jízdy. Je schován pod štítkem a je spolehlivý. Ovládání sklonu štítku je velmi jednoduché a funkční. A hlavně tu je! Stačí ho jen sklonit do zamýšlené pozice a on si tam spokojeně drží. Když dostane ránu, uletí a my jej pak můžeme opět nacvaknout bez většího úsilí zpět. Nezničí se. Ověřeno.

O pohodlí hlavy se starají antibakteriální vystýlky Ionic+, které během testu také obstály. Pot dostatečně dobře nasávaly a pachové stopy úspěšně skrývaly.

Přilba je vybavena systémem MIPS, který nám zprvu sem tam vrzal do uší. Bylo to patrné jen v některých okamžicích, ale po určitém čase používání tento nešvar mizel. Jinak jsme o přítomnosti téhle technologie nevěděli, přilba dobře seděla na hlavě.

Systém Float fit operuje s kolečkem, díky němuž si lze přesně nastavit sílu stažení hlavy. Ta pak neplandá a přesně drží zvolenou pozici. Praktická je i možnost jeho výškového nastavení, tedy další plus pro jistotu a pohodlí. To podporuje i magnetická přezka pod bradou, která umožní velmi jednoduché a jednoznačné spojení.

Přilba je připravena i pro MX brýle, jejich pásek podrží protiskluzová plocha v zadní části. S podobnými přilbami vždy vyvstává otázka, proč chtít za ochranu hlavy utrácet více.

výhody

› výborné odvětrání a usazení na hlavě

› nerušený výhled

› port na klasické brýle a příprava pro MX brýle

› vysoký komfort

nevýhody

› vložka MIPS zpočátku lehce vrže

› u jezdců s nízkým čelem přilba sedí na horní hraně brýlí, má hlubší střih

TECHNOBOX

velikosti S, M, L

barevné varianty modrá/ žlutá, černá, červená/tyrkysová, šedá/červená

hmotnost 385 g (vel. M)

cena 3699 Kč

stránky výrobce

Připravil: Ondřej Bílek

oblast dotazu

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu