TEST multiklíč BLACKBURN BIG SWITCH

25.11.2022

Důkazem toho, že i servis kola v nouzových podmínkách někde na trase vašeho výletu může být veskrze příjemnou prací, je multiklíč Blackburn Big Switch. Masivní kovové madlo s chromovaným povrchem má na koncích otvory pro bity. Těch napočítáte pět, navrch oboustranných, čímž se využitelnost zdvojnásobuje. Vedle nich počítejte i s centrovacími klíči, nýtovačem řetězu a páčidlem na roztažení destiček. To vše v praktickém měkkém obalu s fixační gumičkou proti otevření.

 

Práce s tímto nářadím byla naprosto dokonalá. Konstrukce koncovek pro usazení bitů dovolila jejich využití buď jako klasických L-klíčů, nebo pro hůře přístupné šrouby i jako T-klíčů. Pojistné kuličky a dorazy na každém bitu přinesly jejich velmi jisté usazení. Ani větší tlak na klíč při práci nevykazoval jakkoli horší manipulaci, než je tomu u klasického nářadí. Při potřebě velké síly lze improvizovat a prodloužit páku při T-sestavě nástavcem s dutým 8mm imbusem. Také nýtovač je zpracován výborně. Přestože velikost opěrky pro prsty v prostoru usazení článků řetězu nepatří k největším, nestalo se nám ani při jednom ze zkušebních úkonů, že by nebyla opora dostatečná ke spolehlivému dokončení operace.

 

Stejná spokojenost panovala i s centrovacími profily, lehkou korekci výpletu bylo možné udělat bez problémů. Je tu ale ještě jeden bonus rozšiřující možnosti tohoto setu, a to samostatný uzavírací prostor pro doklady, kreditní karty nebo peníze a podobně. Kromě nářadí tak byla současně vždy po ruce třeba hotovost pro případ žízně a hladu.

TECHNOBOX

nářadí imbusy 2,5–8 mm, torxy T25/T30, tři velikosti centrovacích klíčů, nýtovač, rozpěrka

na destičky

doplňky obal z odolného materiálu s organizérem, kapsa na doklady a peníze,

gumička na zajištění

cena 859 Kč

výhody

› variabilita usazení bitů pro práci

› pohodlná manipulace

› praktický obal

nevýhody

› nenalezeno

webové stránky 

Připravil: Eda Pinkava

oblast dotazu

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu