Odolné MTB ponožky Bridgedale MTB Summer T2 CS Boot

15.6.2024
Severní Irsko je zemí, kde mlha střídá déšť. Místní moc dobře vědí, jak nekomfortní je strávit celý den v mokru. Možná proto zde vyrábí ponožky, které deštivý den promění ve slunečný. Bridgedale je firma, která produkuje ponožky a podkolenky pro všemožné outdoorové aktivity. Samozřejmě bikování mezi nimi nesmí chybět. V nabídce jsou tři druhy bikových ponožek, rozdělené podle ročních období. Tento test se věnuje letní verzi.

 

 

Nejprve je nutné zmínit, že všechny bikové ponožky Bridgedale jsou vysoké. Ten, kdo má rád nižší střih, musí si je ohrnout. Překvapivě jsou dost tlusté, i když mají dle výrobce nízkou gramáž. Stejně tak působí i po nasazení. Tento pocit je dán specifickým rozmístěním celkem pěti různých sekcí podle funkce. Špička, pata a kotníky mají pohodlnější polstrování proti otlakům. V místě Achillovy šlachy je navíc vrstva chránící ji proti prochladnutí. Na chodidlech a vnější straně je vrstva omezující vibrace a kotník obepíná kompresní pruh. Důvodem takto složité konstrukce je co nejvyšší pohodlí pro celodenní ježdění.

 

 

Na pocit jsou ponožky velmi příjemné a pohodlné. Hodně diskutovaný přední šev je šikovně umístěn pod prsty, takže nedrhne o nehty a netlačí uvnitř boty. Kvůli specifickému umístění polstrování jsou ponožky asymetrické, tedy rozlišují se na pravou a levou. Chvíli jsem hledal písmena L a R, až jsem našel nápisy LEFT/RIGHT na vnitřní straně horního lemu. Skryté, ale při nasazování ihned na očích. Tomu říkám dobrý nápad!

I přes pocitově vyšší gramáž mají ponožky pěkně vyřešený odvod tepla a potu. V létě jsem zvyklý nosit tenčí ponožky, protože nemám rád horké nohy. Pravda, teploty se zatím pohybovaly kolem jen 25 °C, ale i tak se mi nohy nepřehřívaly a v botách jsem měl naprostý komfort. Zároveň mě příjemně hřály, když teplota spadla k 10 °C.

 

 

Díky teplotním výkyvům, kdy teplota ráno spadla k nule, jsem otestoval i zimní variantu s podílem merino vlny. Ta přidává oproti letní verzi podíl srsti novozélandských ovcí a hřeje. Tepelný komfort je tedy zajištěn, a navíc je v nich teplo i za mokra.

Firma Bridgedale se chlubí, že jeden pár jejich ponožek vydá za několik běžných. Je to dáno použitím odolných vláken, specifickým výrobním procesem a následnou ruční kontrolou. Ostatně se výrobce zavazuje vyměnit nošením rozpáranou ponožku za nový pár. A vyrábí se v Evropě, i to je plus. Cena za pár je vyšší, ale dle nás zcela opodstatněná.

Připravil: Matěj Stejskal

 


TECHBOX

ponožky Bridgedale MTB test

 • varianty pánská a dámská
 • barevné kombinace tři pánské a tři dámské
 • velikosti S–XL (dámské S a M)
 • cena 559 Kč

web produktu

 

plus

 • velmi pohodlné polstrování
 • ochrana nohy
 • teplotní komfort v horku i v chladnějších dnech
 • kvalita provedení
 • výroba v Evropě
 • výměnný program

 

minus

 • nenalezeno

FOTOGALERIE

 


 

 

oblast dotazu

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu