TEST: kraťasy Maloja GoldhaarmoosM

30.1.2024
Na první pohled běžné elastické kalhoty, které zaujmou jen decentními nápisy Maloja perforovanými do rubů nohavic. Ale byla by chyba zůstat u prvního pohledu. Model GoldhaarmoosM nabízí hodně. Podstatnou záležitostí tu není design, byť povedený, ale funkce.

 

Kalhoty jsou určeny pro dlouhé cesty. Testovali jsme je jak při tréninku a běžných vyjížďkách, tak i při závodech, kde jsme je vystavili blátu, vodě, suchu a šesti a více hodinám v sedle. Konstrukce je velmi kompresní, což zvyšovalo komfort, protože vložka se ani nehnula, precizně si hlídala pozici. Šle pomáhaly držet kalhoty v dané pozici, ale na spodní části těla jsme nepocítili přehnaný tlak daný jejich tahem.

 

 

Vícevrstvá vložka byla schopná pohlcovat nárazy a vibrace, pohodlí bylo parádní. Zároveň je uprostřed opatřena volnějším místem, které zajistilo příjemný prostor pro „cenné mužské partie“, které nebyly utiskovány. I po dlouhých cestách jsme se stále cítili velmi komfortně. Tohle pohodlí prostě chcete!

 

 

Materiál, z něhož jsou kraťasy ušity, je bez ohledu na své kompresní vlastnosti velmi tenký. Nohy jsme tak měli intenzivně sevřené, ale nebyly tlakem nikterak omezované, materiál nabídl značnou prodyšnost, takže jsme se nepřehřívali a zbytečně pod ním nepotili. I na dlouhých tratích zůstal jen příjemný pocit. Navíc kraťasy i po průjezdu brodem velmi rychle schnuly.

 

 

Na pravé nohavici se nabízí malá kapsa, kterou jsme hojně využívali třeba při závodech na tyčinky či gely a následně na obaly od nich. Je z elastického materiálu a plná či prázdná tak kopíruje stehno, neplandá a i větší předměty zůstávají na svém místě.

 

 

Ano, kalhoty Maloja GoldhaarmoosM jsou dražší, ale to už ke špičkovým produktům dané kategorie patří. A tyhle kraťasy špičkové jsou. I proto, že nic z uvedených vlastností se neměnilo ani při propocení či promočení materiálu. A to nebývá vždy běžné.

Připravil: Ondřej Bílek


TECHBOX

  • materiál 71 % nylon, 29 % spandex
  • velikosti XS-XL
  • cena 5990 Kč

Zakoupíte například zde

 

plus

  • velmi komfortní vložka
  • kompresní materiál
  • střih
  • praktická kapsička
  • rychlé schnutí materiálu

 

minus

  • nenalezeno

FOTOGALERIE

 


 

 

oblast dotazu

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu